Świderski grzmi po meczu siatkarzy i uderza w Heynena. "Dziwię się"

- Patrząc na to, co siatkarze pokazują do tej pory w turnieju, to niestety, do formy im bardzo daleko - powiedział Sebastian Świderski, były kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z "Super Expressem".

Polscy siatkarze na razie w fazie grupowej mistrzostw Europy odnieśli cztery zwycięstwa i prowadzą w tabeli. Pokonali po 3:1 Portugalię i Grecję, 3:0 Belgię. Punkt stracili tylko w wygranym 3:2 pojedynku z Serbią.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie chce kalkulować. "W Tokio też już myśleliśmy o półfinałach i finałach"

Łukasz Kaczmarek bohaterem meczu z BelgiąNowy gigant w kadrze Polski! Leon bombardierem. Zawiódł tylko kapitan [OCENY]

"Heynen nie ma jasności umysłu przy podejmowaniu niektórych decyzji"

Gra drużyny Vitala Heynena jednak nie porywa. Polacy nie prezentują się lepiej niż na igrzyskach olimpijskich, w których zawiedli, przegrali w ćwierćfinale z Francją 2:3 i nie zdobyli medalu. Postawa biało-czerwonych jest krytykowana przez ekspertów.

- Patrząc na to, co siatkarze pokazują do tej pory w turnieju, to niestety, do formy im bardzo daleko. Dziwię się, bo nie widać jej ani teraz, ani wcześniej na igrzyskach olimpijskich. Jestem pełen nadziei, ale również obaw - powiedział Sebastian Świderski, były reprezentant Polski w rozmowie z "Super Expressem".

Polacy słabo zagrali zwłaszcza w meczu z Grecją, z którą niespodziewanie też stracili seta i byli bliscy przegrania też czwartej partii. - Wyszedł brak formy i pewności. Bo nawet Vital nie był pewny swego, robiąc zmiany w meczu z Grecją. Gdy spojrzeć na statystyki, Łukasz Kaczmarek grał dobre spotkanie, ale nagle został zmieniony przez Bartka Kurka, który "jechał" na minusie. To też pokazuje, że Heynen nie ma jasności umysłu przy podejmowaniu niektórych decyzji - dodał prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jak Świderski przewiduje dalsze występy reprezentacji Polski w kolejnej fazie turnieju? - Jest duża obawa o wynik, tylko tak interpretuję zachowanie Heynena. To nie wszystko, bo widać także brak konsekwencji, z której wcześniej słynął. Stąd jego niepewność i takie, a nie inne zachowanie. Gdyby było inaczej, nie robiłby takich zmian i drastycznych ruchów kadrowych - przyznał Sebastian Świderski.

Heynen, Kaczmarek i Leon podczas meczu Polska-BelgiaPolacy są w znakomitej sytuacji. Vital Heynen nie zawiódł córki

W środę na zakończenie fazy grupowej Polacy zmierzą się z Ukrainą. Początek meczu o godz. 17.30. Transmisja w TVP 2 i Polsacie Sport. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>, a regulamin konkursu tutaj >>

Więcej o: