Heynen zapytany o kolejnego rywala. Rozbrajająca odpowiedz: "Oficjalnie nie wiem, co się dzieje"

Siatkarze reprezentacji Polski w swoim czwartym meczu na tegorocznych mistrzostwach Europy odnieśli czwarte zwycięstwo, pokonując 3:0 Belgię. Po spotkaniu szczerej wypowiedzi udzielił Vital Heynen, który przyznał, że "nie wie co się dzieje w grupie C".

Cztery mecze i cztery zwycięstwa - tak wygląda dotychczasowy bilans biało-czerwonych w grupie A siatkarskich mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena są o krok od wygrania rywalizacji w swojej grupie, a to sprawia, że powoli mogą zacząć myśleć o rywalizacji w kolejnej rundzie turnieju.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie chce kalkulować. "W Tokio też już myśleliśmy o półfinałach i finałach"

Polacy coraz bliżsi zajęcia pierwszego miejsca w grupie

Choć Polacy prowadzą w tabeli swojej grupy, to w dotychczasowych spotkaniach tylko raz udało im się wygrać do zera (3:0 z Belgią). W trzech pierwszych spotkaniach rywale wygrywali co najmniej jednego seta - tak było z Portugalią i Grecją (3:1), a także Serbią (3:2).

W ostatniej kolejce wszystko będzie zależało od siatkarzy reprezentacji Polski, jeśli chodzi o końcowy układ tabeli w grupie A. Biało-czerwoni na zakończenie zmagań w tej fazie rywalizacji zmierzą się z Ukrainą, natomiast zajmujący drugie miejsce Serbowie zagrają z ostatnią w grupie Grecją.

Vital Heynen "nie wie, co się dzieje w grupie C"

 Vital Heynen został zapytany o to, czy chciałby trafić w kolejnej rundzie turnieju na Rosjan, którzy aktualnie zajmują czwarte miejsce w grupie C. Selekcjoner polskiej kadry w rozmowie z Filipem Czyszczanowskim z TVP Sport udzielił rozbrajającej odpowiedzi. - Odpowiem tak, oficjalnie nie wiem co się dzieje w grupie C - powiedział.

Jeżeli polscy siatkarze wygrają swoje ostatnie grupowe spotkanie i awansują do kolejnej rundy z pierwszego miejsca, w 1/8 finału ME zagrają z czwartym zespołem grupy C. Obecnie jest to Rosja, która ma pięć punktów na koncie. Wyprzedzają ją Finlandia (sześć punktów), Turcja (dziewięć punktów) i Holandia (10 punktów). Rosjanie mają jednak jedno zaległe spotkanie do rozegrania Drabinka 1/8 finału ME siatkarzy kształtuje się następująco: 

  • 1A - 4C,
  • 2A - 3C,
  • 3A- 2C,
  • 4A - 1C 

Siatkarze reprezentacji Polski mają we wtorek dzień wolny. Rywalizację grupową zakończą w środę. O godzinie 17:30 rozpocznie się ich starcie z Ukrainą.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: