Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Była gwiazda Legii Warszawa może wrócić do klubu! Poważny kandydat

Dusan Kuciak może wrócić do Legii Warszawa. Słowacki bramkarz, który zalicza właśnie czwarty sezon w Lechii Gdańsk, jest jednym z kandydatów, by wypełnić lukę po sprzedaży Radosława Majeckiego.

Legia po odejściu Radosława Majeckiego, który w poniedziałek już wyleciał do Monako, szuka nowego bramkarza. Przede wszystkim doświadczonego. Wiadomo, że przy Łazienkowskiej duże nadzieje wiązane są z 18-letnim Cezarym Misztą - o którym wiele osób mówi, że w swoim wieku jest nawet lepszy od Majeckiego i który zimą został wypożyczony do pierwszoligowego Radomiaka - ale Legia na Misztę patrzy bardziej w kontekście przyszłości. Tej dalszej, bo na teraz szuka do bramki kogoś, przy kim wracający z wypożyczenia Miszta mógłby się dalej rozwijać.

Zobacz wideo Robert Lewandowski jest niemożliwy! Kolejny gol Polaka w Bundeslidze [ELEVEN SPORTS]

Legia zaprzecza: "Nie ma tematu Hładuna"

Naturalnym następcą Majeckiego na ten moment wydaje się Radosław Cierzniak. 37-letni bramkarz w zeszłym tygodniu wrócił do treningów po kontuzji pleców i jeśli nadal będzie zdrowy, powinien dostać szanse do końca sezonu. Trudno jednak powiedzieć, czy dostanie ją też w następnym, bo jedno jest pewne: Legia bardzo intensywnie szuka nowego bramkarza.

Na pewno rozgląda się za granicą, gdzie jednym z kandydatów jest Ibrahim Sehić, czyli 31-letni Bośniak, który występuje w tureckim Erzurumsporze i o którym w kontekście Legii jako pierwszy napisał serwis Legia.Net. Ale patrzy też na polski rynek. Najwięcej w ostatnich tygodniach pisze się o Dominiku Hładunie z Zagłębia Lubin, ale przy Łazienkowskiej twierdzą, że na ten moment nie ma tematu jego pozyskania.

Kuciak może wrócić do Legii Warszawa

- Są inni bramkarze z ekstraklasy, którymi się interesujemy - słyszymy w klubie. Z naszych informacji wynika, że jednym z nich na pewno jest Dusan Kuciak, którym Legia interesuje się od kilku miesięcy. Słowak jest bardzo dobrze znany warszawskim kibicom, bo występował przy Łazienkowskiej w latach 2011-2015, zdobywając tym czasie ze stołecznym klubem trzy mistrzostwa i cztery Puchary Polski. 

Z Legii odszedł w lutym 2016 roku do angielskiego Hull City, ale po roku wrócił do ekstraklasy. Od rundy wiosennej sezonu 2016/17 jest bramkarzem Lechii. W tym czasie w gdańskim klubie, z którym wiążą go jeszcze dwa lata kontraktu, rozegrał 108 ligowych meczów, a w 37 z nich zachował czyste konto. Mimo 35 lat wciąż jest jednym z najlepszych, jeśli w ogóle nie najlepszym, bramkarzem w naszej ekstraklasie.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .