"Karbownik może kosztować 50-60 milionów euro". Szokujące słowa na temat Polaka

Tomasz Hajto jest przekonany, że Michał Karbownik zrobi wielką karierę. - Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, suma za niego może wylądować w granicach 50-60 milionów euro przy kolejnym transferze - ocenił były reprezentant Polski w programie "Cafe Futbol" na antenie Polsatu Sport.

19-letnim Michałem Karbownikiem interesuje się wiele firm z piłkarskiej Europy. Wiele wskazuje na to, że młody legionista nie zostanie na przyszły sezon w Warszawie. Gdzie będzie grał? Tego wciąż nie wiadomo. W ostatnich dniach pojawiały się informacje o zainteresowaniu nim ze strony Barcelony, Realu Madryt oraz Manchesteru City. Zdaniem Tomasza Hajty, Karbownika czeka wielka przyszłość.

Zobacz wideo Czy ktoś za piłkarza ekstraklasy zapłaci 10 milionów euro?

Tomasz Hajto pod wrażeniem Michała Karbownika

- Karbownik wyrasta na piłkarza, który może przejść do czołowej ligi w Europie, od początku wywalczyć sobie miejsce i ciągnąć grę zespołu - powiedział Hajto w programie "Cafe Futbol" na antenie Polsatu Sport.

Były reprezentant Polski dodał, że nie pamięta, by przez ostatnie 15-20 lat widział 19-latka, który prezentowałby tak wysoki poziom, jak Karbownik. Tym bardziej że legionista gra często na różnych pozycjach w obronie i pomocy. Zdaniem Hajty, "to go jeszcze bardziej rozwija". 

W sobotę Legia Warszawa zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 1:1, a Karbownik zaliczył asystę przy bramce Macieja Rosołka. - W tak wielkim klubie bierze na siebie odpowiedzialność i dogrywa jeszcze piękną bramkę - zauważył Hajto. Jego zdaniem Karbownik w najbliższym czasie odejdzie ze stolicy Polski za około 10 mln euro. W przyszłości zaś może być wart kilka razy więcej. - Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to ta suma może wylądować w granicach 50-60 milionów przy kolejnym transferze - zakończył były reprezentant Polski.

Legia Warszawa ma następcę Michała Karbownika?

Zdaniem Piotra Dumanowskiego z Eleven Sports, Karbownik nie trafi do Serie A. - To będzie nieco inny kierunek. Taki transfer przejściowy, krótki skok - powiedział Dumanowski w programie Calcio Truck. Legia z kolei prawdopodobnie znalazła już następcę Karbownika. - Gdyby nie Michał Karbownik, pewnie można byłoby powiedzieć, że to najlepszy lewy obrońca w lidze - to słowa Aleksandara Vukovicia o Filipie Mladenoviciu z Lechii Gdańsk.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.