Bundesliga. Błaszczykowski zapewnił Borussii remis

Terminarz
Od?wie?
44
Wyrównujący gol Błaszczykowskiego na ZCzuba.tv

Kibice licznie zgromadzeni na Imtech Arenie w Hamburgu nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz między HSV i Borussią Dormund stał na bardzo wysokim poziomie, choć padły w nim tylko dwie bramki. Obie drużyny zmarnowały bardzo dużo okazji, kapitalnie w bramkach spisywali się Weidefeller i Rost. W pierwszym składzie Borussii na boisko wybiegli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Na początku meczu przewagę mieli gospodarze. Borussia groźnie kontratakowała. W 34. minucie powinna prowadzić, lecz sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Barriosa. Paragwajczyk nie był na spalonym. 5 minut później faulowany w polu karnym był Petrić, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Van Nistelrooy.

Borussia, której przewaga nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen zmalała ostatnio do 7 punktów, musiała atakować. Bardzo nieskutecznie byli jednak Barrios, Goetze i Grosskreutz. W 60. minucie na boisku pojawił się Kuba Błaszczykowski, który zmienił niewidocznego Lewandowskiego. Z czasem Jurgen Klopp zaczął wprowadzać kolejnych ofensywnych piłkarzy, co przyniosło efekt w ostatniej minucie meczu.

W 77. minucie drugą żółta, a w konsekwencji czerwona kartka otrzymał Ben-Hatiry. Borussia rozpoczęła oblężenie bramki Rosta, ten jednak nie dał się pokonać aż do 93 minuty. Wtedy to Owomoyela przedłużył piłkę do wbiegającego w pole karne Polaka, który bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę, zapewniając gościom bardzo cenny punkt.

W niedzielę swoje spotkanie rozegra Bayer Leverkusen, który jeśli wygra, zmniejszy stratę do Borussii do 5 punktów.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Tuż przed końcem spotkania ostatnią szansę na bramkę zmarnował Grosskreutz. Borussia wywozi z bardzo trudnego terenu 1 punkt, który może być kluczowy w walce o mistrzostwo Bundesligi.

90. min. +2 Bramka dla Borussii! Kuba Błaszczykowski! Polak huknął potężnie pod poprzeczkę po przedłużeniu piłki przez Owomoyelę i zapewnił gościom bardzo cenny punkt!

90. min. Dormund bije głową w mur.. Sędzia dolicza 3 minuty.

88. min. Świetne wejście Owomoyeli, ale strzał znowu ląduje w rękach bramkarza gospodarzy.

84. min. Świetna akcja oskrzydlająca Borussii, ale Rost przecina dośrodkowanie.

80. min. Na boisku pojawia się Owomoyela, co oznacza, że Łukasz Piszczek zostanie przesunięty do pomocy.

78. min. Drugą żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Ben-Hatiry! Za faul na Schmelzerze. Przed nami 13 minut szans dla Borussii..

77. min. To zdecydowanie nie był mecz Barriosa. Klopp ściąga go z boiska. Pojawia się na nim Zidan.

75. min. Borussia robi wszystko by przegrać to spotkanie... Bender wyłożył piłkę Barriosowi, a ten z 7 metrów z całej siły trafia w poprzeczkę. Goście już dawno powinni wyrównać, a nawet prowadzić.

73. min. Błaszczykowski stara się, biega, a koledzy często go dostrzegają na prawym skrzydle. Tym razem jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

70. min. Kolejna świetna okazja Goetze. Niemiec główkuje obok bramki, mimo, że nikt go nie pilnował. Borussia ma wielkie problemy ze skutecznością.

68. min. Goetze przedryblował w polu karnym czterech rywali, ale przegrał pojedynek z Rostem. Obaj bramkarze spisują się dzisiaj świetnie.

65. min. Łukasz Piszczek trafia w słupek! Polak wpadł w pole karne i strzelił w kierunku bramki, piłka jeszcze odbiła się od Elii i niemal zaskoczyła Rosta. Dużo szczęścia mieli gospodarze.

62. min. Tradycyjnie około 60 minuty meczu na boisku pojawia się Kuba Błaszczykowski. Zmienia Roberta Lewandowskiego, który dziś nie błyszczał.

57. min. Elia przepchnął w polu karnym Piszczka i oddał mocny strzał przy słupku. Kolejna świetna parada bramkarza BVB.

55. min. Barrios najwyżej wyskoczył w polu karnym, ale minimalnie się pomylił. Piłka mija bramkę Rosta.

53. min. HSV nie zamierza się cofnąć pod własną bramkę i bronić wyniku. W Hamburgu jesteśmy świadkami bardzo otwartego meczu. Kolejna dobra interwencja Weidenfellera po ładnej oskrzydlającej akcji gospodarzy.

50. min. Niebywałe! Kapitalna akcja Borussii, Goetze wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale przenosi piłkę nad poprzeczką! Napastnik BVB sam nie może uwierzyć, że nie trafił do siatki.

49. min. Lewandowski przyjął piłkę na piątym metrze, ale przy asyście obrońcy nie trafił w bramkę.

47. min. Mocny strzał Van Nistelrooya, Weidefeller pewnie łapie piłkę.

46. min. I już kapitalna okazja HSV! Schmelzer fauluje tuż przed linią pola karnego.

46. min. Początek drugiej połowy. Gramy!

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Borussia przegrywa 0:1, choć strzeliła prawidłowego gola, arbiter go jednak nie uznał. Wracamy po przerwie.

45. min. Nieprawdopodobne! Kacar wybija piłkę z linii bramkowej, po niefrasobliwym zachowaniu swojego kolegi. Wcześniej dotknął jej Sahin. Lepszej okazji Borussia nie może mieć.

40. min. Mogło być 2:0! Ben-Hatira zdecydował się na zaskakujący strzał sprzed pola karnego, który niemal wleciał "za kołnierz" bramkarzowi Borussii. Weidefeller nie dał się jednak pokonać, przenosi piłkę nad poprzeczką.

39. min. Van Nistelrooy pewnie wykorzystuje jedenastkę! Weidenfeller wyczuł jego intencję, ale strzał był mocny i dokładny.

38. min. Petric faulowany w polu karnym przez Hummelsa. Rzut karny dla HSV!

34. min. Gol dla Borussii, sędzia jednak podnosi chorągiewkę. Popełnia błąd - Barrios nie był na spalonym, powinno być 1:0 dla BVB. Paragwajczyk słusznie protestuje.

32. min. Tym razem świetna akcja HSV, zakończona efektownym strzałem Petrica z woleja. Bramkarz Borussii nie miał problemów z wyłapaniem tego strzału.

27. min. Dobra akcja Borussii lewą stroną. Niestety dośrodkowanie Grosskreutza nie znalazło adresata.

25. min. Atak wyprostowanymi nogami Ben-Hatiry. Piłkarz HSV ukarany żółtą kartką.

21. min. Atak nakładką Nuriego Sahina. Żółta kartka.

14. min. Bardzo dobra gra HSV. Strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć bramkarza gości Petrić, jednak piłka minęła bramkę.

11. min. Pierwsza próba Roberta Lewandowskiego. Polak uderzył piłkę z 20 metrów, jednak poszybowała ona kilka metrów nad bramką.

8. min. Goetze zgrywał piłkę głową do Barriosa, jednak ten zamiast uderzać z pierwsze piłki, próbował ją przyjąć. Zakończyło się stratą piłki.

6. min. Na strzał zdecydował się Elia. Jego uderzenie zza pola karnego było jednak niecelne.

5. min. Sahin przechwycił piłkę w okolicach linii środkowej boiska i zdecydował się na strzał. Nie zdołał jednak zaskoczyć Rosta.

3. min. Przez pierwsze minuty przy piłce utrzymują się gospodarze. Nie stwarzają jednak zagrożenia dla bramki Weidenfellera.

1. min. Rozpoczęli.

15:29 Kibice obrzucili bramkę Rosta serpentynami. Rozpoczęcie nastąpi po oczyszczeniu z nich pola karnego HSV.

15:15 Przed meczem:

- To może być bardzo trudne spotkanie. Oni właśnie w meczach z takimi przeciwnikami jak my będą chcieli pokazać, że zasłużyli na występy w Lidze Europejskiej - zaznaczył Juergen Klopp.

- Sam rzut oka na kadrę tej drużyny musi robić wrażenie. To szaleństwo mieć do dyspozycji takich zawodników jak Mladen Petric, Ruud van Nistelroy czy Paolo Guerrero. Oni wszyscy umieją grać w piłkę, a my musimy zadbać, by ich unieszkodliwić - podkreślił szkoleniowiec Borussii.