Liga Mistrzów. Liverpool rozbił Manchester City [ZAPIS RELACJI]

3 : 0

• środa, 04 kwietnia 2018
  • KONIEC

Liverpool rozbił na Anfield Road Manchester City 3:0. Gole dla gospodarzy strzelali Mohamed Salah, Alex Oxlade-Chamberlain i Sadio Mane. Równie świetnie gospodarze zagrali w obronie. The Citizens w całym meczu oddali 11 strzałów, ale żaden z nich nie był celny. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany za tydzień we wtorek o 20:45. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

• KONIEC

KONIEC MECZU! Liverpool wygrywa z Manchesterem City 3:0!

Na trubynach Anfield Road rozbrzmiewa pieśń You'll Never Walk Alone. Liverpoolczycy są już prawie pewnie zwycięstwa 3:0. Kontrolują sytuację na boisku. Sędzia doliczył 3 minuty.

• 84. min.

Gabriel Jesus wbija piłkę do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego Leroya Sane.

• 82. min.

Widać już zmęczenie gospodarzy. Nie skupiają się na wyprowadzaniu piłki do ataku. Starają się tylko wybić ją jak najdalej własnego pola karnego.

• 80. min.

Żółta kartka dla De Bruyne. Belg ostro zaatakował Mane. Chyba był sfrustrowany tym, że chwilę wcześniej sędzia nie podyktował rzutu karnego dla City za rzekomą rękę Robertsona.

• 78. min.

Ostatnie 12 minut szans dla gości na strzelenie choćby jednego gola, który dałby nadzieje na awans Manchesterowi przed rewanżem.

• 75. min.

Ależ chciał to zrobić Gabriel Jesus. Po dośrodkowaniu Sterlinga Brazylijczyk musiał się złożyć w ekwilibrystyczny sposób, by sięgnąć piłki. Udało mu się, ale piłka nie poleciała w światło bramki.

• 72. min.

Pierwsza groźna akcja Liverpoolu w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Mane, ale przyklejony do niego był obrońca City i strzał Senegalczyka bez żadnych problemów złapał Ederson.

• 71. min.

Kolejna zmiana w zespole Juergena Kloppa. Schodzi z boiska Firmino, a w jego miejsce wchodzi Dominic Solanke.

• 69. min.

Kolejne uderzenie Otamendiego po rzucie rożnym i kolejny raz wysoko nad poprzeczką.

• 68. min.

Sane dośrodkował w pole karne. Już do przewrotki składał się Gabriel Jesus, ale uprzedził go van Dijk.

• 67. min.

Sporo niedokładności z obu stron. Najpierw piłkę przeciwnikom oddał De Bruyne. Za chwilę to samo zrobił Oxlade-Chamberlain.

• 63. min.

City zdecydowanie przeważa w drugiej połowie, ale pewność obrońców gospodarzy naprawdę może budzić podziw.

• 57. min.

Zmiana w ekipie gości. Za Guendogana wszedł Sterling.

• 55. min.

Liverpool w drugiej połowie daje zdecydowanie więcej miejsca gościom. Piłkarze City wreszcie wzięli się do roboty, ale nadal nie potrafią oddać niebezpiecznego strzału.

• 53. min.

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Za Mohameda Salaha wszedł Georgino Wijnaldum. Egipcjanin zszedł z boiska z urazem.

• 52. min.

Sane strzela z ostrego kąta, ale obok bramki Kariusa.

• 50. min.

Strzał Otamendiego po rzucie rożnym wysoko nad poprzeczką.

• 49. min.

Bezbłędnie gra dzisiaj obrona The Reds. Piłkarze Guardioli kompletnie nie mają pomysłu jak się przedrzeć pod bramkę Kariusa.

Pierwsza akcja gości i mamy rzut rożny. Świetnie jednak w obronie interweniuje van Dijk.

Gramy! Obie ekipy bez zmian w składach.

• PRZERWA

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga połowa. Mamy nadzieję, że będzie co najmniej tak dobra jak pierwsza.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy. Szkoda.

Aj! Mogło być 4:0. Dokładne dośrodkowanie i minimalnie przestrzelił van Dijk.

• 45. min. + 2

Mane jak czołg biegł lewą stroną. Wywalczył rzut z autu. Za chwilę Otamendi fauluje Fimino i otrzymuje żółtą kartkę. Jeszcze jedna szansa dla Liverpoolu przed przerwą.

• 45. min.

Otamendi strzelał płasko zza pola karnego, ale piłka przeszła metr obok bramki. Karius miał wszystko pod kontrolą.

• 41. min.

Goście chyba dzisiaj nie przyjechali na Anfield Road.

• 41. min.

Mocny strzał Firmino zza pola karnego, ale piłka przeleciała kilka metrów nad bramką.

• 40. min.

Znów groźnie w polu karny City. Mane przy linii końcowej zagrywa po ziemi do środka i z problemami piłkę zatrzymuje Otamendi.

• 35. min.

Liverpool cały czas w gazie. Robertson wparował w pole karne City jak do siebie. W ostatniej chwili jego strzał zablokował Fernandinho.

• GOOOOOOL

31. min.

NO NIE! TO JEST NIEWIARYGODNE! 3:0 DLA LIVERPOOLU!!! SALAH ZAGRAŁ LEWĄ NOGĄ PROSTO NA GŁOWĘ MANE, A SENEGALCZYK BEZ PROBLEMÓW POKONUJE EDERSONA!!!

• 29. min.

Szybko z prawej strony w pole karne Edersona wchodził Salah, ale jego piłka po jego podaniu odbiła się od pięty Firmino.

• 24. min.

Liverpool w natarciu. Dośrodkowanie z lewej strony, ale z lekkimi problemami Ederson wybija piłkę przed pole karne. Obrońcy ostatecznie wybijają piłkę.

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOL!!! CO TU SIĘ DZIEJE?! OXLADE-CHAMBERLAIN! CO ZA BOMBA Z 25 METRÓW!!! EDERSON BEZ SZANS! LIVERPOOL PROWADZI 2:0!!!

• 13. min.

Szybka odpowiedź gości, ale Leroy Sane strzela niecelnie. Oj, jeszcze będzie się działo.

• PILNE

12. min.

Najpierw strzał oddaje Firmino. Przed siebie piłkę wybija Ederson, napastnik Liverpoolu dopada do futbolówki i oddaje ją Salahowi. Egipcjanin robi to co umie najlepiej, czyli wbija piłkę do siatki! 1:0 dla The Reds!

• GOOOOOOL

12. min.

GOOOL!!! MOHAMED SALAH!!! TO JEST ROBOT!!!

• 6. min.

Co za akcja Sane. Niemiec za nic ma obrońców Liverpoolu. Minął ich czterech, oddał strzał, ale Karius wybija piłkę na rzut rożny.

• 3. min.

Ależ emocje na Anfield. Przy każdym kontakcie gospodarzy z piłką na trybunach słychać ogromny doping.

• 2. min.

Od początku szybkie tempo z obu stron. Najpierw zakotłowało się w polu karnym City, a za chwilę w kontrze atakował De Bruyne. Póki co bez strzałów.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek! Grają!

• Przed meczem Jerzy Dudek porównał Mohameda Salaha do Lionela Messiego:

Liga Mistrzów. Jerzy Dudek: Salah to mały Messi

- Salah to mały Messi. Identycznie się porusza, tak samo biega, u niego też jest "krótka nóżka", on też strzela z każdej pozycji i ma nosa w polu karnym - mówi Jerzy Dudek. Były bramkarz Liverpoolu, który w 2005 roku wygrał z tym klubem Ligę Mistrzów, wierzy, że teraz do takiego triumfu ekipę z Anfield Road może poprowadzić superstrzelec z Egiptu.

• Na pewno będzie się działo nie tylko na boisku. Na ławkach trenerskich zobaczymy Juergena Kloppa i Pepa Guardiolę znanych wybuchowego temperamentu.

• Sędzią głównym meczu jest Felix Brych.

• Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się w połowie stycznia w ramach Premier League. Liverpool wygrał na własnym stadionie 4:3. To oznacza, że możemy się spodziewać wielu goli w dzisiejszym spotkaniu.

• Po wczorajszych meczach Real i Bayern bardzo zbliżyli się do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Królewscy pokonali w Turynie Juventus 3:0. Przepięknym trafieniem z przewrotki popisał się Cristiano Ronaldo. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie wygrał na wyjeździe z Sevillą 2:1.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania w 1/8 finału wyeliminowali FC Porto wygrywając w dwumeczu 5:0. Manchester City pokonał FC Basel (5:2 w dwumeczu).

• Składy na dzisiejszy mecz:

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain - Salah, Firmino, Mane

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Kompany, Laporte - Guendogan, Fernandinho, D.Silva - De Bruyne, Gabriel Jesus, Sane

• Zapraszamy na pierwsze spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem i Manchesterem City. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45. W drugim dzisiejszym spotkaniu FC Barcelona podejmie Romę.

Liverpool
Bramki: Salah (12.), Oxlade-Chamberlain (20.), Mane (31.) Kartki: Henderson - żółta Skład: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (85. Moreno) - Salah (53. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), Mane
Kartki: Otamendi, Gabriel Jesus, De Bruyne, Sterling - żółta Skład: Ederson - Walker, Otamendi, Kompany, Laporte - Guendogan (57. Sterling), Fernandinho, D.Silva - De Bruyne, Gabriel Jesus, Sane