Puchar Narodów Afryki. Sudan pokonał Burkina Faso i awansował do ćwierćfinału!

2 : 1
Komentarze
Od?wie?
32
Sudan pokonał Burkina Faso 2:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. W nim zmierzy się z Zambią, która wygrała grupę A. Obie bramki dla Sudanu w poniedziałkowym meczu strzelił Mudather. Burkina Faso, którą na turnieju reprezentował zawodnik Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma, zakończyła rozgrywki bez punktu.

90. min. +5 Ouedraogo strzela głową bramkę honorową! Arbiter nie pozwolił już rozpocząć graczom Sudanu od środka boiska! Koniec meczu!

90. min. +4 Amer zmienił Tahira.

90. min. +4 Świetny strzał głową Koffiego broni Akram! Burkina Faso ponownie bliska strzelenia bramki.

90. min. +3 Ramadan zmienia Ahmeda.

90. min. Arbiter dolicza aż pięć minut!

85. min. Kolejkne pudło Ouedraogo! Dagano dobrał mu piłkę w pole karne, ale zamiast strzelać lewą nogą z pierwszej piłki, zmiennik Nakoulmy wdał się w drybling. Minął interweniującego na dziesiątym metrze bramkarza i uderzył...trzy metry nad poprzeczką.

81. min. Ouedraogo uderzał z półobrotu, jednak zamiast w piłkę trafił w brzuch interweniującego bramkarza Akrama. Potrzebna jest interwencja lekarzy.

80. min. Gol! Sudan podwyższa prowadzenie i prawdopodobnie pieczętuje awans do ćwierćfinału! Bramkarz Sudanu wybił piłkę spod swojej bramki, a czekający na nią golkiper Burkina Faso został ubiegnięty przez Mudathera, który minął go i umieścił futbolówkę w pustej bramce. Sudan 10 minut od ćwierćfinału!

79. min. Balima w miejsce Kone.

73. min. Tahir zdecydował się na zaskakujący strzał z 30 metrów. Bramkarz Burkina Faso piąstkował piłkę na rzut rożny.

66. min. Dagano trafił do bramki rywali, ale był na spalonym. Dobra decyzja sędziego. WKS prowadzi z Angolą 2:0. Oznacza to, że na chwilę obecną z grupy wychodzą WKS i Sudan!

64. min. Świetnym rajdem prawą stroną popisał się Khalifa. Jego strzał z ostrego kąta końcami palców odbił Diakite.

56. min. Ouedraogo , który zmienił Nakoulmę fatalnie wszedł w mecz. Pitroipa obsłużył go idealnym podaniem piętką, a Ouedraogo znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sudanu. Mógł podawać do dwóch lepiej ustawionych kolegów, którzy wpakowaliby piłkę do pustej bramki, lecz zdecydował się na strzał. Obok bramki.

55. min. Zmiana w Burkina Faso. Boisko opuścił Prejuce Nakoulma. W jego miejsce Issiaka Ouedraogo.

48. min. W zamieszaniu po rzucie rożnym najsprytniejszy był Musab. Piłka po jego strzale minęła jednak bramkę Burkina Faso o metr.

46. min. Druga połowa rozpoczęła się.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Kapitan Burkina Faso Dagano wściekły po kolejnym niecelnym strzale głową.

45. min. Arbiter do pierwszej połowy dolicza dwie minuty.

43. min. Pitroipa znalazł się w dogodnej sytuacji. Nie mając obok siebie obrońcy wbiegł w pole karne i uderzył z dziesięciu metrów. Problemów z interwencją nie miał bramkarz Sudanu.

36. min. Panandetiguiri ukarany żółtą kartką.

33. min. Gol dla Sudanu! 1-0! Mudather mija interweniującego Talla i znajduje się sam na sam z Diakite. Wpada w pole karne i strzałem w długi róg bramki pokonuje bramkarza Burkina Faso.

29. min. Rzut wolny dla Sudanu po faulu Kone na Tahirze. 30 metrów do bramki Burkina Faso. Piłka zablokowana przez stojącego w murze Nakoulmę opuściła boisko.

25. min. Niekryty Nakoulma uderza głową z siedmiu metrów. Akram popisuje się skuteczną interwencją, a dodatkowo w górę wędruje chorągiewka liniowego. Spalony.

22. min. Nakoulma lepszy w biegowym pojedynku z Saifem Eldinem, ale arbiter dopatrzył się faulu zawodnika grającego w polskiej ekstraklasie.

19. min. Piłka po strzale Yameogo odbiła się od nogi jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny. Burkina Faso wyraźnie przeważa.

18. min. Była okazja bramkowa Burkina Faso. Dagano jednak nie dostrzegł dobrze ustawionego Nakoulmy, wdał się w drybling i stracił piłkę.

12. min. Kabore uderzał z 25 metrów z rzutu wolnego. Nad poprzeczką bramki Sudanu.

7. min. Fantastycznie główkował Dagano, ale piłka po jego strzale o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Akrama.

2. min. Prejuce Nakoulma, zawodnik Górnika Zabrze, rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie.

1. min. Rozpoczynamy.

Sudan
Bramki: Mudather (33., 80.) Skład: Akram - Muawia, Nagm Eldin (7. Musab), Saif Eldin, Khalifa - Nazar, Haitham, Ala Eldin - Tahir (90.Amer), Mudather, Ahmed (90.Ramadan)
Bramki: Ouedraogo (90.) Kartki: Panandetiguiri - żółta Skład: Diakite - Panandetiguiri, Tall, Gnanou, Koffi - Nakoulma (55.Ouedraogo), Kone (79.Balima), Kabone, Yameogo - Dagano, Pitroipa