Mali z brązowym medalem Pucharu Narodów Afryki. Ghana dopiero czwarta

Komentarze
Od?wie?
51
Zobacz bramki z meczu na Z czuba.tv!

Koniec Mali z brązowym medalem Pucharu Narodów Afryki! Absolutnie zasłużenie. Mali pokazało w tym meczu dojrzałość, spokój i dyscyplinę, na którą Ghana nie potrafiła znaleźć sposobu. Dwie bramki Diabate rozstrzygnęły losy meczu. Jutro mecz finałowy pomiędzy czarnym koniem turnieju - Zambią a faworyzowanym Wybrzeżem Kości Słoniowej.

90. min. 4 minuty doliczył sędzia do podstawowego czasu gry.

88. min. Szansa dla Ghany. ale po strzale Ayewa interweniuje Sissoko.

87. min. Mali gra już trochę na czas.

84. min. A mali jeszcze atakuje. Spokojnie i bez nerwów, szanuje piłkę wymieniając dokładne podania.

83. min. Ghana jeszcze próbuje stworzyć okazję na bramkę kontaktową, ale bez rezultatu.

80. min. Przepiękna kontra Mali, Tamboura z lewej strony podawał do Diakite, który razem z piłką wpadł do siatki.

79. min. Kolejna kontra Mali i gooool! 2:0!

77. min. Mogło być 2:0 dla Mali, ale zimną krew zachował Kwarasey.

76. min. Rzut wolny dla Mali - kolejny świetny strzał Keity, który jednak nie znajduje nikogo, kto zamieniłby go na bramkę.

75. min. Niebezpieczny rzut wolny dla Ghany. Dobre dośrodkowanie Muntariego, górą jednak Sissoko. I jeszcze rzut rożny.

73. min. Okazja dla Ghany, Ayew wpada w pole karne, próbuje strzału, błąd Tamboury, a akcja zakończona niecelnym strzałem Mensaha.

72. min. Faul na Dembelem, sędzia jednak go nie odgwizduje.

70. min. Nerwy, pośpiech i niedokładność w drużynie Ghany. A Mali spokojnie gra swoją piłkę.

64. min. Znów świetnie wykonany rzut Keyty. Wprawdzie nikt nie zdołał centrowanej przez niego piłki wepchnąć do bramki, ale będzie rzut rożny. Diabate doskoczył do piłki, ale odpychany przez zawodnika Ghany nie sięga.

63. min. Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Vorsaha. Ghana będzie kończyła mecz w dziesiątkę.

62. min. Gra znów się trochę uspokaja. Mali ze spokojem, a Ghana zbyt szybko traci piłkę.

57. min. Szybka kontra Mali, ale jeden z zawodników przewraca się tracąc piłkę.

55. min. Kartka dla Traore i rzut wolny dla Ghany. Za nisko wykonany trafia prosto w mur.

52. min. Okazja dla Ghany! Rozpoczęło się oblężenie pola karnego Mali, ale brakuje skuteczności. A jednak! Samuel Muntari i... nie ma gola dla Ghany, Muntari na spalonym.

51. min. I znów kolejny rzut wolny wykonywany przez Keitę. Ten dośrodkowuje w pole karne, ale na głowę jednego z obrońców Ghany.

50. min. Ghana zabiera się do ataku, ale wybiera raczej indywidualne rozwiązania, które nie są zbyt skuteczne.

49. min. Żółta kartka dla Vorsaha, który w obliczu ataku MAlijczyków musiał ratować się faulem. Rzut wolny tradycyjnie wykonuje Keita, ale piłka jest szybko wybita przez obrońców Ghany.

48. min. Zaczynamy drugą połowę - w drużynie Ghany pojawia się Sunley Muntari a Abu.

Przerwa. Do przerwy Mali, które pokazało spokój, charakter i dyscyplinę wygrywa 1:0 z Ghaną. Czy w drugiej połowie Ghana się podniesie?

46. min. Mali mogło pogrążyć Ghanę, ale przeszkodził im w tym minimalny spalony.

45. min. Mali poraża Ghanijczyków spokojem i dyscypliną, z którą faworyzowana strona zupełnie nie potrafi sobie poradzić.

43. min. Tamboura rusza lewą stroną, jest faulowany i Keita wykonuje kolejny stały fragment gry. Dobre dośrodkowanie, ale zabrakło zgrania Maigi.

42. min. Ghana znów przyspiesza w ataku, ale malijscy obrońcy zachowują się bardzo przytomnie.

40. min. Ghana przyspiesza, Asamoah podaje do Traore, ale piłka ląduje w objęciach Sissoko.

38. min. Dłuższy okres przewagi Ghany, która nie potrafi jednak doprowadzić do klarownych sytuacji, nie mówiąc już o wyrównaniu.

37. min. Kolejny strzał Ghany, ale prosto w Sissoko.

36. min. Ghana zabiera się do ataku. Ayew dośrodkowuje, ale niecelnie - przelobował Gyana.

35. min. I odpowiedź Ghany, ale nieskutecznością popisał się tym razem Annan.

34. min. Seiyu Keita z rzutu wolnego, ale jego strzał natrafia na czoło, któregoś z obrońców Ghany. A chwilę potem mogło być 2:0, ale Diakite kompletnie zawalił tę akcję, a szczęśliwie tym razem interweniował Kwarasey.

32. min. Anthony Annan prosto w ręce malijskiego bramkarza. I znów piłka w posiadaniu Mali a Ghanijczycy bardzo niefrasobliwie zachowują się w okolicach własnego pola karnego.

30. min. Gra znów przenosi się na środek pola i traci nieco na dynamice.

26. min. Żółta kartka dla Jordana Ayew.

25. min. Mali ostrzegało, że jest zespołem, który nie podda się łatwo i udokumentowało to teraz bramką. Czy wściekła Ghana będzie chciała udowodnić swoją wyższość?

24. min. Rzut rożny dla Mali wykonywany przez Seydou Keitę i gooool! Diabate!

23. min. Teraz z atakiem sunie Mali. Udało mu się przedrzeć pod pole krane gdzie piłka odbiła sie od nóg Mensaha, trafiła znów pod nogi graczy z Mali, po czym Diakite faulował Kwaraseya.

21. min. Bardzo nonszalanckie zagranie bramkarza Ghany Kwaraseya, który zamiast daleko wybić, lekko kopnął piłkę pod nogi zawodników Mali.

19. min. Ghana przeważa, ale raczej nie potrafi zbliżyć się do bramki Mali na niebezpieczną odległość.

16. min. Wrzutka na 6. metr przed bramkę Mali, jednak wybita przez obrońców.

15. min. Strzał Asamoaha zza pola karnego - niecelny. Ale też odległość była spora.

13. min. Za rozgrywanie piłki bierze się Mali. Uspokaja grę i przenosi ją na środek boiska. Malijczycy chcę chyba, żeby drużyna Ghany nabrała do nich trochę szacunku - szanują piłkę i zmuszają Ghanijczyków do biegania.

12. min. Mecz obfituje w stałe fragmenty gry. Rzut wolny dla Ghany, ale Jordan Ayew nie mógł się zdecydować czy strzelać czy podawać i kopnął piłkę zupełnie bezsensownie.

10. min. Asamoah dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłka spada na głowę jednego z obrońców Mali.

1. min. Ghana jest faworytem tego meczu, aczkolwiek to właśnie Mali stawiało największy opór finaliście - Wybrzeżu Kości Słoniowej.