Puchar Narodów Afryki. Wyrachowane WKS w finale turnieju

0 : 1
Komentarze
Od?wie?
55
Koniec Skromne, ale jednak zasłużone zwycięstwo WKS nad Mali daje Słoniom upragniony finał afrykańskiego turnieju. Jedyną bramkę w meczu zdobył tuż przed przerwą Gervinho. Mali również stwarzało groźne sytuacje, Wybrzeże jednak wykazało się większą dojrzałością: umiejętnie przetrzymywało piłkę, grało na czas i nie pozwalało rywalom na niebezpieczne zbliżenie się do bramki. W niedzielnym finale Didier Drogba i jego rodacy zmierzą się z Zambią, która sensacyjnie wyeliminowała Ghanę.

94. min. Ostatnie minuty meczu upływają pod znakiem brzydkiej gry na czas - WKS wykazuje się wyrachowaniem lub wytrwałością.

92. min. Mali próbuje jeszcze ostatniego ataku, ale Zokora zmusza Dembele do straty - przerwa w grze - upływa 93 minuta gry, a Wybrzeże jest coraz bliżej finału.

90. min. Na boisku pojawia się Konan zmieniając Yaya Toure.

87. min. Mali jeszcze próbuje. Dembele ofiarnie daje się sfaulować by wywalczyć wolny, który wykonuje Keita. Ale dośrodkowuje na głowę obrońców WKS. Kontra Słoni, Gervinho wbiega pod pole karne, ale akcja zwalnia, a zawodnicy WKS wymieniają długie, spokojne podania. Ale przyspieszają nieostrożnie i tracą piłkę - kontra Mali.

85. min. Żółta kartka dla Tiote. I ostatnia już zmiana w drużynie Mali: Traore za Sow.

82. min. A Diakite śpieszy się z wybiciem piłki. Mali ma już niewiele czasu by doprowadzić do dogrywki.

81. min. Rzut wolny dla WKS. W bramce ląduje jednak Tiene zamiast piłki. Ale będzie rzut rożny.

80. min. Gervinho mknie lewym skrzydłem,ale Tamboure przerywa jego szarżę.

77. min. Schodzi Kalou, wchodzi Abdul Keita i od razu wykonuje rzut rożny. Po chwili drugi - na głowę Yaya Toure, który strzela ponad bramką.

76. min. Traore kładzie kres kolejnej świetnej akcji indywidualnej Gervinho. Ale WKS atakuje dalej, Tamboure podaje do Gosso, a Drogba jest powstrzymywany przez dwóch zawodników Mali. Kontra - ale zakończona stratą. Drogba wyprzedza Kantę, podbiega pod bramkę, strzela z ostrego konta, ale Diakite ratuje Mali przed niechybną stratą drugiej bramki.

74. min. Yatabare schodzi. Na jego miejsce - Dembele.

73. min. Kilkudziesięciometrowa szarża Diakite zakończona dobrą centrą, ale Coulibaly nie zdążył. Piłka jeszcze dla WKS, ale Yatabare strzelił ponad bramką.

71. min. Gosso faulowany. Chociaż jego reakcja była nieco teatralna. Rzut wolny dla WKS - długi wykop w pole karne, zła interwencja Kante, piłkę przejmuje Gervinho podaje do Drogby, ten mu odgrywa, ale akcję przerywa interwencja Coulibaly'ego.

70. min. Mali rozgrywa piłkę. Yatabare do Tamboury, ten jednak gubi piłkę.

68. min. I jeszcze rzut rożny dla WKS. Kończy się prawie bramką samobójczą napastnika Mali, który znalazł się w polu karnym.

67. min. Salomon Kalou strzela tuż ponad bramką.

65. min. Gervinho drybluje, drybluje i dodryblowuje się do linii końcowej.

64. min. Samba Diakite fauluje Zokorę gdy WKS atakuje. Sędzia stosuje przywilej korzyści, ale Gervinho wykopuje piłkę.

63. min. Piłka w posiadaniu WKS. Gosso był jednak na spalony, gdy zbiegając do środka dostał świetne podanie od Toure.

61. min. Teraz na boisku leży Didier Drogba po starciu z Traore, ale szybko się podnosi.

59. min. Sow zwija się z bólu na murawie - rzut wolny dla Mali. Tambura dośrodkowuje w pole karne, gdzie piłkę wyłapuje Barry.

57. min. Rzut wolny dla WKS - bardzo złe dośrodkowanie Yaya Toure.

56. min. Ale przyspiesza wpadając prawym skrzydłem w pole karne gdzie jednak piłka pada łupem obrońców Wybrzeża.

55. min. Mali rozpoczyna od bramki swój powolny atak pozycyjny, rozgrywając piłkę głównie w poprzek boiska i pomiędzy stoperami.

53. min. Mali zabiera się za konstruowanie akcji i szanuje piłkę w środku pola, powoli przesuwając się w kierunku bramki rywala. Dośrodkowanie po wybiciu Gosso skutkuje rzutem rożnym, ten zaś ginie w gąszczu nóg obrońców WKS.

51. min. Efektowne interwencja Yaya Toure w obronie - wybijał piłkę przewrotką, jednak trafiła ona na głowę Seidu Keity, który niecelnie popchnął ją w kierunku bramki.

49. min. Mali zaczyna z werwą. Długo rozgrywa piłkę, ale w końcu traci ją, a WKS rusza pod pole karne, gdzie jednak traci piłkę bez oddania strzału.

47. min. Zmiana w drużynie Mali. Za Diakite wszedł na boisku Coulibaly - to ofensywna zmiana, sugerująca, że Mali wcale nie myśli jeszcze o poddaniu się.

47. min. Rozpoczynamy drugą połowę.

46. min. Wybrzeże idzie za ciosem, ale Gosso przewraca się, a sędzia kończy pierwszą połowę.

45. min. Gooool! Szybki kontratak WKS< indywidualna akcja Gervinho, który nadbiegając z lewej strony z bardzo ostrego konta posyła piłkę w dalszy róg bramki.

43. min. Atak Mali, które długo utrzymuje się przy piłce, nie dochodzi jednak do klarownej sytuacji strzeleckiej.

42. min. I kolejny strzał Kalou, jednak bardzo słaby i prosto w bramkarza.

41. min. Gosso rozpoczyna akcję zza linii bocznej - kończy ją Salomon Kalou niecelnym strzałem.

39. min. Od bramki zaczyna bramkarz Mali i jego podanie jest początkiem akcji ofensywnej, ale WKS przechwytuje piłkę. Prowadzi ją pod pole karne Mali, gdzie ją traci - kontratak Mali jest jednak równie bezskuteczny.

38. min. Kolejna dobra akcja Mali, ale WKS świetnie interweniował w obronie.

33. min. Drugi półfinał PNA jest zdecydowanie jednym z najciekawszych spotkań turnieju. WKS często atakuje, ale Mali po początkowym onieśmieleniu przebudziło się i pozwala sobie na groźne akcje zaczepne.

27. min. Rzut wolny dla Mali - Yatabare ponad bramką.

26. min. Ta nieudana akcja Diakite tchnęła nową nadzieję w drużynę Mali, która jakby się przebudziła i poczyna sobie coraz śmielej pod polem karnym WKS.

24. min. Rzut rożny dla Mali - piłka trafia prosto w ręce Barry'ego.

22. min. I natychmiast groźna kontra WKS.

21. min. Ależ szansa Mali! Diabate i Yabatare we dwójkę skonstruowali najbardziej klarowną, najgroźniejszą akcję meczu, Diakite jednak za długo holował piłkę nie bardzo wiedząc co z nią zrobić, aż w końcu Barry wyłuskał mu ją spod nóg.

Kontratak Malijczyków, który jednak rozwija się zbyt powoli i WKS przejmuje piłkę jeszcze długo przed własnym polem karnym.

19. min. WKS nie ustaje w atakach. Tym razem niecelnie głową uderzał Gervinho. Wybrzeże zdecydowanie przeważa, nie może jednak wykończyć akcji.

17. min. Kolejny atak WKS - ładna, rozegrana skrzydłami akcja, ale strzał Yaya Toure odbił się od słupka.

12. min. Gervinho wbiega w pole karne, jednak jego dośrodkowanie z lewej strony jest trochę za wysokie dla Diakite. Mali zaczyna od bramki.

9. min. Rzut rożny dla Malijczyków, jednak bardzo nieudolnie wykonany. Piłka wraca w posiadanie graczy WKS.

9. min. W pierwszych minutach meczu WKS zdecydowanie dominuje. Miał już kilka groźnych dośrodkowań w pole karne Mali, na razie jednak żadna nie zamieniła się w gola.

7. min. Pierwsze żółte kartki w meczu - dla Berthe i Seidu Keity.

6. min. Pierwsza groźna akcja WKS, ale słupek ratuje Malijczyków.

4. min. Rzut wolny dla Wybrzeża Kości Słoniowej. Yaya Toure natrafia jednak na opór w postaci głowy kapitana Mali - Kante.

3. min. Pierwszy groźny wślizg WKS i zawodnik Mali leży przez dłuższy czas na murawie

1. min. Gramy!

0:00 Hymny obu drużyn rozbrzmiewają na pustawym stadionie w Libreville. Wprawdzie organizatorzy rozdawali darmowe wejściówki, ale ulewa, jaka przeszła nad miastem odstraszyła kibiców od licznego przybycia na stadion.