Puchar Narodów Afryki. WKS awansuje z grupy B, bezbarwna Angola

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
39
Koniec Po niezbyt porywającym meczu Wybrzeże Kości Słoniowej pieczętuje swój awans do ćwierćfinału, Angola zaś, na własne życzenie, żegna się z turniejem - Sudan wygrał z Burkina Faso, co oznacza, że to właśnie WKS i Sudan grają dalej.

94. min. Żółta kartka dla Keity.

90. min. Sędzia przedłuża mecz o 4 minuty. Angola próbuje jeszcze jakichś nieprzekonujących ataków. Udaje i m się wywalczyć rzut rożny wykonany równie bez przekonania.

85. min. I jeszcze jedna zmiana w drużynie WKS - trener chce chyba dać dzisiaj szansę wszystkim. Schodzi Lolo, wchodzi Angoua.

81. min. Wybrzeże przejęło już całkowicie kontrolę nad grą. Nie stwarzają może wielkiego zagrożenia pod bramką Angoli, ale dominują na boisku, grając spokojnie, lekko i z polotem. Próby konstruowania akcji przez Angolę są duszone w zarodku. Zresztą, Angola jeśli nawet przedrze się pod pole karne WKS to nie potrafi celnie dośrodkować.

79. min. Na boisku jest już Drogba i jego wejście natychmiast ożywia grę.

79. min. A Sudan prowadzi z Burkina faso już 2:0, Angola więc żegna się już właściwie z mistrzostwami. I robi to w bardzo złym stylu.

79. min. Kontra Wybrzeża. Ya Konan holuje piłkę, podaje na skrzydło do Boki, tam zaś piłka gubi się pod nogami obrońców Angoli. Do wejścia szykuje się Didier Drogba.

77. min. Dobra piłka za plecy obrońców, szansa dla Angoli, jednak Mateus przegapił dobrą szansę na strzał, rzut rożny, bardzo dobrze wykonany, ale bramkarz WKS był na właściwym miejscu.

74. min. Rzut rożny dla WKS. Gradel wrzuca w pole karne, Bamba glówkuje, ale chybia. Nie ma trzeciego gola.

71. min. Angola przedziera się pod pole karne WKS, ale kończy ten nieśmiały atak strzałem prosto w ręce Yeboaha.

65. min. Rzut wolny dla Angoli, ale wcześniej zmiania. Rafael za Macangę, a Yeboah nie ma broblemu z rzutem wolnym.

Atak Angoli. Po kilku podaniach na własnej połowie udaje się wywalczyć rzut wolny. Daleki przerzut i piłka jest pod bramką, tam jednak pada łupem graczy WKS, którzy biegną z kontrą i GOOOOOL 2:0!

60. min. Abdul Kader Keita zmienia Eboue.

59. min. Emanuel Eboue leży na murawie, po dłuższej chwili zostaje zniesiony za linię boczną. Chyba konieczna będzie zmiana.

53. min. Djalma leży na boisku po starciu z Eboue. Podchodzą do niego sanitariusze i układają na noszach, on jednak po chwili wstaje. Gra toczy się dalej.

50. min. Yeboah zaczyna akcję WKS przerzutem na prawą stronę, ale "akcja" wytrzymuje tylko dwa podania. I piłka w posiadaniu Angoli - fauluje Lolo i rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla Angoli - jednak rozegrany bardzo źle, prosto w mur.

48. min. Gilberto wykonuje rzut rożny dla Angoli, który kończy się błyskawiczną kontrą WKS.

47. min. Rozpoczyna się druga połowa meczu.

Przerwa Do przerwy WKS prowadzi z Angolą 1:0. Angola ma o czym myśleć w szatni, bowiem w drugim meczu grupy B prowadzi Sudan, co na tę chwilę eliminuje ją z mistrzostw. Czy po przerwie zobaczymy odmieniony zespół Angoli?

46. min. Pierwsza połowa przedłużona o minutę. Jeszcze jedne rzut wolny dla Angoli ale od bramki WKS dzieli strzelca prawie 50 metrów. Wrzutka w pole karne przerwana przez obrońców WKS, zresztą, a napastnicy Angoli i tak ustawili się na spalonym.

42. min. Lolo do Eboue, ten jednak gubi się z przyjęciem. Chwila posiadania Angoli i piłka wraca pod nogi WKS. Gradel próbuje oczarować publiczność technicznym fajerwerkiem i piłka znów w posiadaniu Angoli.

39. min. Atak pozycyjny WKSu - Eboue do Boki, Boka do Gradela, ten jednak gubi piłkę.

36. min. WKS prowadzi 1:0, więc mecz powrócił do swojego nieco sennego rytmu.

34. min. Goooool! Błąd Angoli w obronie, WKS przejmuje piłkę na jakieś dwadzieścia metrów przed bramką, kilka płynnych podać i Eboue wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą Angoli - jest 1:0!

31. min. Ruszają z atakiem zawodnicy Angoli, jednak asekuruje Kolo Toure podając do własnego bramkarza. Ale ANgola się tak łatwo nie poddaje. Ponawia ataki, aczkolwiek bez większego zagrożenia dla bramki WKS.

30. min. Przepychanka w polu karnym, Eboue leży na murawie, udzielana jest mu pomoc medyczna.

28. min. Atak Angoli, jednak Andre Macanga oddaje bardzo niecelny strzał. Gra znów przenosi się na środek boiska. Angola ponawia atak i zyskuje rzut rożny. Gilberto sprawia pewne kłopoty rezerwowemu bramkarzowi WKS Danielowi Yeboahowi, ale bramki nie ma. WKS kontratakuje.

24. min. Żółta kartka dla Andre Macangi z Angoli i rzut wolny dla WKS. kolo Toure przymierza się, strzela mocno... ale tuż obok słupka.

19. min. Rzut rożny dla WKS. Precyzyjne dośrodkowanie Gradela - prościutko w ręce bramkarza Angoli.

18. min. Relatywnie niebezpieczny, pozycyjny atak Angoli kończy się jednak wybiciem piłki przez WKS i powrotem na środek boiska. Ale Angole jest głodna ataków i raz po raz próbuje konstruować groźne akcje.

16. min. Rzut rożny dla WKS. Eboue dośrodkowuje w pole karne, małe zamieszanie, ale Wilson zaczyna od bramki.

14. min. Bony z Wybrzeża oddaje pierwszy groźny strzał w meczu - sparowany przez bramkarza Angoli, Wilsona. Chwilę później akcja przenosi się pod bramkę WKS.

13. min. Angola nieco bardziej kontroluje przebieg gry, ale żadna ze stron nie stwarza groźnych sytuacji.

12. min. Kolejny rzut wolny dla Angoli, odbity od nóg obrońców WKS.

10. min. WKS w posiadaniiu. Rozgrywa piłkę długo, ale głównie w poprzek boiska i z daleka od bramki angoli, która przechwytuje piłkę - Djalma stara się okiwać zawodników Wybrzeża ale gubi się pod presją dwóch obrońców WKS. Rzut wolny dla Angoli - podanie w obręb szesnastki, ale nic z niego nie wynika.

8. min. Pierwszy rzut rożny w meczu pada łupem Angoli, nic groźnego jednak dla WKS z niego nie wynika.

4. min. Początek meczu dość niemrawy, gra toczy się głównie w okolicach koła środkowego, a graczom obu druzyn rzadko udaje się wymienić więcej niż kilka podań.

Gramy! Rozpoczynamy walkę o pierwsze miejsce w grupie B pomiędzy Wybrzeżem Kości Słoniowej a Angolą. Trybuny na stadionie w Malabo są jak zwykle głośne i kolorowe.

WKS
Gole: Eboue (34.), Bony (65.) Kartki: Lolo (57. - żółta) Skład: Yeboah, K. Touré, Boka, Lolo (87. Angoua), Bamba, Eboué (60. A.K. Keita), Coulibaly, Gradel, Doumbia (79. Drogba), Ya Konan, Bony
Angola
Kartki: Macanga (22.), Airosa (70.) - żółta SKład: Wilson, Marco Airosa, Zuela, Dany, Macanga (67. Rafael), Dede, Gilberto, Miguel Quime (84. Love), Mateus, Djalma (80. Vunguidica), Manucho