Magdalena Śliwa

Magdalena Śliwa

Magdalena Śliwa – polska siatkarka urodzona 17 listopada 1979 roku w Makowie. Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy 2003, 2005. Rekordzistka pod względem największej liczby występów w reprezentacji Polski. W ciągu 17 lat wystąpiła łącznie w 359 meczach w koszulce z Białym Orłem na piersi.

Magdalena Śliwa swoją karierę sportową rozpoczęła w Wiśle Kraków, której barw broniła od 1986 do 1992 roku. Podczas pobytu w Wiśle zdobywała pierwsze medale Mistrzostw Polski i doczekała się debiutu w reprezentacji Polski, który miał miejsce 14 stycznia 1990 roku, a przeciwnikiem Biało-Czerwonych była Czechosłowacja.

Na krajowym podwórku największe sukcesy święciła jako zawodniczka Chemika Police, z którym w latach 1992-1996 dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski i trzy razy triumfowała w Pucharze Polski. Po świetnym okresie w Policach zdecydowała się na przeprowadzkę na południe kraju i dwuletni pobyt w BKS Stal Bielsko Biała. W 1998 roku wyjechała do Włoch, gdzie spędziła cztery kolejne sezony. W tym czasie zdobyła Mistrzostwo i Puchar Włoch, a także zajęła drugie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W 2002 roku ponownie wróciła do Stali, a rok później wraz z reprezentacją po raz pierwszy w historii triumfowała w Mistrzostwach Europy i została wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju.

Sukcesy na arenie międzynarodowej przełożyły się kolejny transfer do Włoch. Dwa lata później wraz z koleżankami obroniła złoty medal Mistrzostw Europy, a w 2006 roku na stałe wróciła do Polski, gdzie zdobywała kolejne puchary i wyróżnienia. W 2015 roku definitywnie zakończyła sportową karierę.

Inni zawodnicy:

Maria Liktoras - Ryszard Bosek - Tomasz Wójtowicz - Eleonora Dziękiewicz - Katarzyna Gajgał-Anioł

Magdalena Śliwa

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.