Kapitalny gest Igi Świątek. Brawo, brawo

Iga Świątek zarabia gigantyczne pieniądze, ale chętnie dzieli się nimi w ramach akcji charytatywnych i pomocy potrzebującym. Kilka tygodni temu polska tenisistka wsparła Fundację Słonie na Balkonie, która finansuje pomoc dla dzieci potrzebujących wsparcia psychiatrycznego. Teraz przekazała inny cenny dar na licytację w ramach akcji "Choinki Jedynki" - informuje "Radiowa Jedynka" na portalu X.

Za Igą Świątek kapitalny sezon. Polka drugi raz z rzędu z rzędu kończy rok na pierwszym miejscu w rankingu WTA. 22-latka triumfowała w sześciu turniejach, w tym wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie oraz WTA Finals w meksykańskim Cancun. "Co się właśnie stało??" - pisała Świątek na Instagramie po zwycięskim finale przeciwko Jessice Peguli 6:1, 6:0. Wygrane turnieje zapewniły jej spore zarobki.

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

W tym roku Świątek na samych kortach zarobiła 9 857 000 dolarów, czyli ponad 40 milionów złotych. Tak ogromne pieniądze można przeznaczyć m.in. na inwestycje, ale 22-latka podchodzi do tego z dystansem. - Zdaję sobie sprawę, że nie mam ogromnej wiedzy, jeżeli chodzi o inwestowanie, więc najpierw chciałabym się doedukować i skupić na zbieraniu kapitału. Dopiero jak będę miała 27-30 lat spróbuję mądrzej inwestować te pieniądze - zdradziła w rozmowie z "Super Expressem".

Iga Świątek nie pozostaje obojętna na cierpienie innych

Iga Świątek nie raz udowadniała, że potrafi dzielić się z innymi, tym co ma. Niedawno Elina Switolina poinformowała, że Iga Świątek znaczną kwotą wsparła jej fundację, która organizuje obozy sportowe dla dzieci w Ukrainie. Kilka tygodni temu 22-letnia raszynianka przekazała na aukcję jedną z sukienek tenisowych, a środki z licytacji oddała na zbiórkę charytatywną organizowaną przez Aleksandra Twardowskiego.

Iga Świątek zdobyła się na wielki gest. Przekazała zestaw meczowy z ostatniego sezonu na licytację

Nie inaczej będzie w czwartek 7 grudnia. Profil "Radiowa Jedynka" na portalu X opublikował film, na którym Świątek opowiedziała o szczegółach nowej licytacji. - Dzień dobry. Zachęcam wszystkich słuchaczy do wzięcia udziału w licytacji, gdzie wylicytować można zestaw meczowy z mojego ostatniego sezonu, który był bardzo udany. Środki zostaną przekazane do fundacji Anny Dymnej, więc nadzieję, że jesteście zainteresowani, więc licytujcie - mówiła Świątek w nagraniu.

22-latka bierze udział w Akcji "Choinki Jedynki 2023". Środki wylicytowane z zestawu meczowego z ostatniego sezonu Igi Świątek zostaną przekazane fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota Nadziei" - informuje jedynka.polskieradio.pl. Licytacja odbędzie się w czwartek 7 grudnia o godzinie 14:30.

Więcej o:
Copyright © Agora SA