Nowa "Mafia" już powstaje. Poznaliśmy lokalizację?

Niektóre serie gier na dobre zapadły w świadomość graczy, którzy nieustannie doszukują się na horyzoncie kolejnych tytułów przedstawiających opowieść. Tak jest w przypadku Mafii, a według przecieków powstaje jej kolejna część.

Fani serii gier Mafia, zupełnie jak Grand Theft Auto, mogą z ekscytacją patrzeć w przyszłość. Najnowsze przecieki zdradzają sporo na temat rzekomo powstającej 4. odsłony cyklu. Z informacji dowiedzieliśmy się nie tylko z użyciem jakiego silnika powstaje, lecz także o miejscu akcji i chronologii wydarzeń.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Nie prequel, a sequel

Po raz pierwszy na temat nowej Mafii mogliśmy usłyszeć za pośrednictwem zagranicznego portalu Kotaku. Zagraniczna redakcja powołała się na prywatne, anonimowe źródła jednocześnie informując o powstawaniu kolejnej części Mafii, którą mogliśmy ogrywać przez ostatnie długie lata.

Co jednak ciekawe, nowy tytuł nie opowie dalszych losów bohaterów, lecz będzie sequelem. Oznacza to, że na miejscu w osi czasu znajdziemy się przed pierwszą odsłoną cyklu. Intryguje także silnik, z którego wykorzystaniem ma powstawać gra. To nowy Unreal Engine 5.

Dying Light 2Czekacie na rozszerzenie Dying Light 2? Lepiej uzbrójcie się w cierpliwość

Insider potwierdza i ujawnia dodatkowe szczegóły

Najlepsze plotki to te, które podawane są z dwóch zaufanych i jednocześnie niezależnych źródeł. W sytuacji Mafii doszło właśnie do takiej sytuacji, albowiem wobec doniesień odniósł się insider Shpeshal Nick. W podczasie XboxEra nie tylko potwierdził autentyczność doniesień Kotaku, lecz rzucił więcej światła na samą grę.

Akcja Mafii 4 ma odbywać się pod koniec lat XIX w. na Sycylii. To niezwykle atrakcyjna sceneria, wszak to właśnie wtedy włoska mafia cieszyła się największym wzrostem swoich wpływów. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w trakcie fabuły spotkamy znanego bohatera - Dona Salieriego. Niewiadomym jest jednak jak dużą rolę ma odegrać w 4. części gry.

Britain Soccer Premier LeagueChelsea wraca do łask w FIFA 22? To przez zmianę właściciela

Więcej o: