Chelsea wraca do łask w FIFA 22? To przez zmianę właściciela

EA Sports wyraźnie dało znać, że nie poświęci Chelsea ani sekundy swojej uwagi, dopóki Roman Abramowicz nadal będzie właścicielem klubu. Teraz, kiedy Rosjanin nie jest już powiązany z zespołem istnieje szansa na to, że "The Blues" wrócą do łask twórców serii FIFA.

Saga wokół tematu właściciela Chelsea dobiegła końca. Roman Abramowicz zostawił zespół z Londynu po 19 latach. Teraz na czele struktury stoi konsorcjum Todda Boehly'ego, które za 4 miliardy funtów wykupiło klub. Czy zwiastuje to zdjęcie blokady, jaką nałożyło na Chelsea EA Sports. Kanadyjscy zdecydowali się bowiem nie przyznawać kart piłkarzom "The Blues", wobec zamieszania i kontrowersji związanych z Romanem Abramowiczem.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Fani Chelsea trzymają kciuki

Od marca w FIFIE 22 nie pojawiła się żadna karta specjalna piłkarza Chelsea. EA Sports twardo trzymało się ustalonej polityki - zero atencji dla londyńczyków, dopóki za sterami w klubie stoi Roman Abramowicz. Rosjanina zaliczano do grona pro-putniowskich oligarchów, którzy pośrednio są powiązani z jego rządem i polityką.

Wobec takowych koneksji i wojny w Ukrainie Electronic Arts nie zamierzali być obojętni. Brytyjski rząd nałożył na Abramowicz pokaźne sankcje, zmuszając go do sprzedaży klubu. Cały proceder trwał parę miesięcy, ale na początku maja poinformowano wreszcie, że zespół zmienia właściciela.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Piłkarze Chelsea nie zostali uwzględnieni w FIFA Ultimate Team w drużynie sezonu Premier League. Żaden z nich nie otrzymał również specjalnych kart za spotkania w Lidze Mistrzów. Pomijano ich także przy wyborach drużyn tygodnia. Podsumowując - od marca fani Chelsea nie mieli na co liczyć w kontekście nowej zawartości powiązanej z ich klubem w FIFIE 22. 

Istnieje jednak szansa, że na ostatniej prostej gry "The Blues" zostaną w jakiś sposób wyróżnieni. Skoro doszło do zmiany właściciela i zerwania koneksji z Abramowiczem, być może EA Sports nieco przychylniej popatrzą na zespół. Raczej żaden piłkarz nie podłapie się już pod wydarzenia związane z okresem Team of the Season, ale w okresie wakacyjnym zawsze wprowadzane są różnego rodzaju cykle. Trudno jednak przewidzieć, czy rzeczywiście Electronic Arts zmienią swoją politykę jeszcze w FIFA 22. Wydaje się, że nie stoi temu nic na przeszkodzie, ale kanadyjska ekipa potrafi być uparta w swoich werdyktach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA