Polski talent doceniony. Znalazł się w prestiżowym gronie

Miłosz "mhL" Knasiak w oczach Keitha "NAF" Markovicia - 14. najlepszego gracza świata CS:GO - to zawodnik, którego trzeba śledzić ze szczególną uwagą w 2022 roku. Tym samym Polak znalazł się w prestiżowym gronie wyróżnionych talentów przez czołowych zawodników CS:GO.

Portal HLTV jak co roku przygotował zestawienie dwudziestu najlepszych graczy ubiegłych dwunastu miesięcy. W obecnej edycji 14. miejsce zajął Keith „NAF" Marković. Zgodnie ze zwyczajem wyróżniony gracz powinien wskazać młody talent, który w przyszłości również znajdzie się w TOP20 świata. Markovic wyróżnił Miłosza „mhL" Knasiaka.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Polak doceniony

Knasiak przeżywa bardzo intensywne dni na początku 2022 roku. 19-latek zmienił przede wszystkim zespół, próbując swoich sił po raz pierwszy za granicą. Polak zamienił polskie x-kom AGO na międzynarodowy skład MOUZ NXT. To akademia MOUZ, czyli jednej z największych organizacji świata.

MOUZ NXT w zaledwie pół roku podbiło scenę CS:GO i nosi tytuł aktualnie najlepszej akademii na świecie. Myszki bowiem wygrały dwa ostatnie sezony ligi akademickiej. Teraz do drużyny dołączył jeszcze mhL, który zastąpił Adama „torzsi" Torzsasa.

IEM 2019 KatowiceRekordowy kontrakt w esporcie. Siedmiocyfrowa kwota dla zawodnika

Skok jakościowy Knasiaka zauważył Keith „NAF" Marković. Kanadyjczyk wskazał Polaka jako gracza, który w przyszłości może należeć do grona najlepszych dwudziestu zawodników CS:GO na świecie. – Myślę, że mhL ma potencjał na takie rzeczy. Teraz w MOUZ NXT ma ogromną możliwość wskoczenia na wyższy poziom. Życzę mu wszystkiego najlepszego – powiedział NAF, wybrany 14. najlepszym graczem na świecie w 2021 roku. Kanadyjczyk reprezentuje barwy Teamu Liquid.

Polak od razu odpowiedział na pochwały NAF-a. - Dziękuję bardzo, nie spodziewałem się tego, te słowa dużo dla mnie znaczą. Jesteś bestią NAF, rozniesiesz 2022 rok - napisał Knasiak na Twitterze.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tym samym mhL znalazł się w prestiżowym gronie docenionych talentów. O co dokładnie chodzi? O ranking portalu HLTV, który w styczniu przedstawia dwudziestu najlepszych graczy na świecie ubiegłego roku. Każdy wyróżniony zawodnik musi wskazać gracza poniżej 20 roku życia, który w przyszłości może również znaleźć się w gronie czołowej dwudziestki.

Co ciekawe Marković nie jest pierwszym zawodnikiem, który wskazał na jakiegoś zawodnika MOUZ NXT. Wcześniej trzech graczy doceniło potencjał tamtejszych zawodników – Robin „ropz" Kool wskazał Adama „torzsi" Torzasa, a Helvjis „broky" Saukants i Russel „Twistzz" Van Dulken wytypowali Doriana „xertioN" Bermana.

Perkz Cloud9 Worlds 2021 League of LegendsEsportowa drużyna marzeń za miliony wkracza do akcji. Hit na start

Więcej o: