Polacy tracą zawodnika w składzie. ENCE kończy fińską tradycję

ENCE ogłosiło zmiany w swoim składzie. Drużynę opuścił Joonas "doto" Forss. 25-latek był ostatnim Finem w organizacji, która wywodzi się z Finlandii. Tym samym w zespole, w którym grają Paweł "dycha" Dycha i Olek "hades" Miśkiewicz zrobiło się wolne miejsce dla nowego gracza.

W CS:GO trwa transferowa szufla, czyli wymiana zawodników pomiędzy organizacjami. Transfery nie ominęły również ENCE, które pożegnało się z Joonasem „doto" Forssem.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Ostatni Fin

ENCE to organizacja działająca w Finlandii, która największe sukcesy osiągała z rodzimym składem. Nowy projekt, którego start miał miejsce na początku 2021 roku, wprowadził do składu międzynarodowych graczy. Rok temu jednak wciąż barw ENCE broniło dwóch Finów – Joonas „doto" Forss i Aleksi „allu" Jalli.

Drugi z nich pożegnał się ze składem jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. 29-latka na pozycji snajpera zastąpił najpierw tymczasowo, a potem na stałe Olek „hades" Miśkiewicz. Po kilku miesiącach ENCE zwolniło drugiego Fina ze swojego składu, czyli Joonasa „doto" Forssa.

25-latek trafił dziś na ławkę rezerwowych, co w CS:GO jest niemal jednoznaczne z definitywnym odejściem. Forss występował w ENCE od listopada 2020 roku. W tym czasie  największym sukcesem zawodnika i drużyny był awans na PGL Major Stockholm 2021. To mistrzostwa świata, na których doto zagrał po raz pierwszy w karierze.

m0nesy w NAVI JuniorTo on ma zastąpić legendę. Ogromne oczekiwania wobec 16-latka

Generalny manager drużyny, Niklas „Willkey" Ojalainen, wytłumaczył decyzję organizacji. – Czuliśmy, że powinniśmy coś zmienić, by nadal rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie. Po rozglądnięciu się po rynku transferowym i naszym składzie, podjęliśmy decyzję o odsunięciu doto ze składu – powiedział Ojalainen.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tym samym w składzie ENCE pozostało dwóch Polaków – Paweł „dycha" Dycha i Olek „hades" Miśkiewicz, jeden Duńczyk – Marco „Snappi" Pfeiffer i Izraelczyk – Lotan „Spinx" Giladi. Ponadto trenerem drużyny jest Fin Eetu „sAw" Saha.

Kto zastąpi doto w składzie ENCE? Tego na razie nie wiemy. Europejska formacja ma coraz mniej czasu na podjęcie decyzji. 15 lutego bowiem rozpoczyna się IEM Katowice 2022 Play-In. W interesie drużyny jest jak najszybsze zakontraktowanie piątego gracza, by mieć czas na przygotowanie się do tego ważnego turnieju.

Dla ENCE pożegnanie się z doto ma wymiar symboliczny. Dotychczas organizacja zawsze była kojarzona z fińskimi graczami. Teraz jednak kibice będą musieli się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Istnieje jeden wyjątek – ENCE poszuka piątego gracza na fińskim rynku.

Chiny walczą z gamingiem. Rząd nie dopuszcza nowych gierChiny walczą z gamingiem. Rząd nie dopuszcza nowych gier

Więcej o: