Kolejny zespół zakontraktował kobiecy skład. Przełom w esporcie?

Team Liquid nawiązało współpracę z żeńską drużyną VALORANTA. Zawodniczki dotychczas występowały pod szyldem Gamelanders Purple.

Esport pozostaje domeną mężczyzn. Profesjonalna scena dostarcza jednak coraz więcej przesłanek mających świadczyć o przełamaniu negatywnego dla kobiet trendu. Minionej nocy świat obiegła informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy Teamem Liquid a żeńskim zespołem VALORANTA.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

Dominatorki brazylijskiej sceny

Nowe zawodniczki pod szyldem Teamu Liquid pochodzą z Ameryki Południowej - Brazylii oraz Chille. Rzut okiem na ich wyniki turniejowe wystarczy, aby stwierdzić, że stanowiły jeden z najsilniejszych punktów tamtejszej kobiecej sceny VALORANTA. Lokalnej scenie dały się poznać występując pod szyldem Gamelanders Purple.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W skład zespołu wchodzą:

  • Paula "BSTRDD" Naguil,
  • Natalia "DAIKI" Vilela,
  • Paola "DRN" Caroline,
  • Natalia "NAT1" Meneses,
  • Ana "NAXY" Beatriz,
  • Andre "Palestra" Gomes - trener.

Graczki rozpoczęły wspólną grę w styczniu 2021. Pierwsze miesiące spędziły na intensywnych treningach, dzięki czemu już w marcu zanotowały pierwszy triumf podczas pierwszych kwalifikacji Protocolo: Geneses. Od tamtego razu Naxy i spółka stanęły na podium siedemnastokrotnie, z czego aż czternaście razy na jego najwyższym szczeblu. Ich dochody z samych nagród pieniężnych przekroczyły 35 tys. dolarów.

ENCEPolacy tracą zawodnika w składzie. ENCE kończy fińską tradycję

Zawodniczki próbowały swoich sił nie tylko w rozgrywkach dedykowanych kobietom. Próba wzięcia udziału w VALORANT Champions Tours zakończyła się dwukrotnie już w pierwszej rundzie otwartych kwalifikacji, lecz nie obyło się bez walki. Za każdym razem przedstawicielkom Gamelanders Purple udawało się stawić czynny opór rywalom.

Organizacja z ogromnym doświadczeniem

Team Liquid to zdecydowanie dobre miejsce do dalszego rozwoju, a jak pokazały Bstrdd i spółka, mają do tego niemałe predyspozycje. Organizacja rywalizuje na szerokim spektrum gier, począwszy od CS:GO, przez League of Legends, na StarCrafcie II kończąc.

W VALORANCIE także nie brak im osiągnięć. Zaledwie kilka tygodniu temu zespół prowadzony Eliasa "Jamppi’ego" Olkkonena dotarł do półfinału mistrzostw świata. Podczas turnieju VALORANT Champions 2021 ulegli przyszłym zwycięzcom - drużynie Acend.

Sposób na strzelanie rzutów wolnych w FIFA 22.Gracz znalazł błąd w FIFA 22. Dzięki niemu łatwiej trafić z rzutu wolnego [WIDEO]

Więcej o: