Esportowa drużyna marzeń za miliony wkracza do akcji. Hit na start

League of Legends European Championship zostanie wznowione już w najbliższy piątek. Na pierwszy ogień ujrzymy zmagania pomiędzy Team Vitality a MAD Lions.

W przeciągu minionego okienka transferowego europejska scena League of Legends przeżyła ogromne zawirowania. Zmiany w składach dotyczyły wszystkich formacji na najwyższym szczeblu rozgrywek. Pierwsza kolejka zmagań pozwoli na wczesną weryfikację potencjału poszczególnych drużyn.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Kiedy rozpocznie się LEC Spring 2022?

Sympatycy LoL-a w wydaniu Starego Kontynentu będą mogli z wygodą zasiąść przed ekranami ulubionych urządzeń już w najbliższy piątek, 14. stycznia, o godzinie 18:00. Wówczas ruszy pierwsza kolejka zmagań w ramach League of Legends European Championship.

Tradycyjny tydzień zmagań w LEC-u składa się z dwóch dni zawierających pięć spotkań. Wyjątkiem od normy są wydarzenia określane mianem super week’u. Wówczas rozgrywki wydłużone są o jeden dzień, a pojedyncza drużyna rozgrywa nie dwa, lecz trzy spotkania. W bieżącym splicie super-tygodni mamy dwa: w pierwszej oraz ostatniej kolejce.

IEM 2019 KatowiceRekordowy kontrakt w esporcie. Siedmiocyfrowa kwota dla zawodnika

Dream team kontra mistrzowie po rekonstrukcji

W piątkowy wieczór rozgrywki LEC rozpoczną się z wysokiego "C". W meczu otwarcia zobaczymy bowiem pojedynek pomiędzy Team Vitality a MAD Lions. Obydwie organizacje zanotowały duże zmiany, jednak to wyjściowa piątka francuskiej organizacji przeszła gruntowną modernizację. Miejsce w składzie zachowali tylko Selfmade i Labrov, obok których zasiadły największe gwiazdy Europy: Alphari, Perkz oraz Carzzy.

Pozyskanie największych geniuszów Starego Kontynentu nie jest dziełem przypadku. Organizacja otrzymała od instytucji Rewired.GG, zajmującej się inwestycjami na rynku esportowym, przeszło 50 milionów dolarów. Jak możemy zauważyć, pozyskane środki zostały wykorzystane celem zbudowania bezkonkurencyjnej drużyny League of Legends. Rozwój Vitality mogliśmy zauważyć także w sekcjach dedykowanych innym grom.

Rotacje w przypadku "Lwów" były równie szeroko zakrojone, lecz mniej okazałe. Zgodnie z prowadzoną polityką drużyna postawiła na talenty z europejskich lig regionalnych. Dzięki temu tuż obok Armuta, Elyoyi czy Kaisera zobaczymy Reekera oraz UNF0RGIVENA.

ENCEPolacy tracą zawodnika w składzie. ENCE kończy fińską tradycję

Tego samego wieczoru, po meczu z udziałem Vitality i MAD Lions czekają nas inne interesujące pojedynki. O 20:00 zobaczymy w akcji odświeżony skład G2 Esports naprzeciw Excel, natomiast chwilę później debiut w barwach Misfits odnotuje Shlatan. Wieczór zakończy pierwszy ligowy pojedynek Teamu BDS, w którego składzie zobaczymy Cinkrofa. Dla Rokickiego będzie to powrót na najwyższy szczebel rozgrywek po blisko pięciu latach.

Pełen terminarz pierwszego dnia League of Legends European Championship prezentuje się następująco:

  • 18:00 - Team Vitality vs. MAD Lions
  • 19:00 - SK Gaming vs. Rogue
  • 20:00 - G2 Esports vs. EXCEL
  • 21:00 - Misfits Gaming vs. Astralis
  • 22:00 - Team BDS vs. Fnatic
Więcej o: