Polacy w prestiżowym gronie. Tylko siedem krajów lepszych

Oceny w najnowszej FIFIE 22 ujawniono już kilka dni temu, nadal jednak trwa analiza obszernej bazy danych od EA Sports. Ciekawie wygląda zestawienie TOP100 piłkarzy. Polska jako jeden z nielicznych krajów może się pochwalić minimum dwoma przedstawicielami w tym elitarnym gronie.

Jeden z użytkowników Reddita pokusił się o stworzenie mapy, w której zaznaczył państwa z których wywodzą się gracze należący do TOP100 FIFA 22. Na mapie oczywiście znalazło się miejsce dla Polski, dzięki Robertowi Lewandowskiemu i Wojciechowi Szczęsnemu.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Wyróżnieni nieliczni

Użytkownik Reddita podzielił świat na kraje, które posiadają piłkarzy w gronie setki najlepszych według FIFY 22. Na mapie widnieje legenda, dzieląca kraje na takie, które:

  • posiadają tylko jednego takiego piłkarza
  • posiadają od 2 do 5 piłkarzy
  • posiadają od 6 do 9 piłkarzy
  • posiadają ponad 10 piłkarzy w TOP100

Na mapie dominują państwa europejskie, znalazło się jednak również miejsce dla kilku krajów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Jest również przedstawiciel Azji – to Heung-min Son z Korei Południowej, którego ocena w grze wynosi 89.

Polska znalazła się w przedziale 2-5 piłkarzy. Chodzi oczywiście o Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Napastnik Bayernu Monachium jest jednocześnie drugim, najwyżej ocenionym piłkarzem w całej grze, ustępuje jedynie Leo Messiemu. Szczęsny zaś piastuje stanowisko najwyżej ocenionego zawodnika Juventusu.

Znamy pierwszą jedenastkę tygodnia FIFA 22. Wielkie gwiazdy wyróżnioneZnamy pierwszą jedenastkę tygodnia FIFA 22. Wielkie gwiazdy wyróżnione

Najbardziej docenieni zostali zawodnicy pochodzący z Hiszpanii i Niemiec. Tylko te dwa kraje mają ponad 10 przedstawicieli w TOP100 FIFY. Mniej docenieni zostali ostatni finaliści EURO – Anglia i Włochy, czy aktualny mistrz świata – Francja.

Mapa stworzona przez użytkownika Reddita przedstawiająca rozmieszczenie piłkarzy TOP100 FIFA 22.Mapa stworzona przez użytkownika Reddita przedstawiająca rozmieszczenie piłkarzy TOP100 FIFA 22. Reddit/Ateballoffire

Pozycja Polski

Ostatecznie od Polski lepiej w rankingu wypadło tylko siedem krajów. To Francja, Anglia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, a także Brazylia i Argentyna. W tym samym przedziale zaś znalazły się tak utytułowane piłkarsko kraje jak Urugwaj, Portugalia i Holandia, a także Belgia i Senegal.

Turniej Spike Nations organizowany przez firmę BLAST. Pula nagród trafi w całości na cele charytatywne.Polacy zagrają w dobrej sprawie. Prawie 300 tysięcy złotych na cele charytatywne

Jeśli usunęlibyśmy widełki, a zestawili kraje tylko według liczby piłkarzy należących do TOP100, to pozycja Polski również nie jest zła. Kraj znad Wisły znajduje się na 11. miejscu w rankingu, na równi z Senegalem i Urugwajem. Najlepiej wypada Hiszpania, która ma aż 13 piłkarzy wśród setki najlepszych według FIFY 22.

Duże zainteresowanie wzbudzają także kraje, które posiadają tylko jednego przedstawiciela w TOP100. Poza oczywistościami, jak Egipt i Mohamed Salah, są także takie przypadki jak Andy Robertson reprezentujący Szkocję, czy Milan Skriniar pochodzący ze Słowacji. Węgrów do tego prestiżowego grona wciągnął zaś Péter Gulácsi.

Michał 'Snatchie' RudzkiZnakomita passa Polaków. Zagrają o esportową Ligę Mistrzów

Więcej o: