Wisła może przełamać schemat. Dyrektor PŚ zaskakuje opinią nt. przyszłości

Przed nami historyczna inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody w Wiśle-Malince odbędą się na igielicie, co zdaniem Sandro Pertile jest szansą na rozwój dyscypliny. - To czyni naszą dyscyplinę naprawdę elastyczną i to spory atut na przyszłość - powiedział w rozmowie z portalem Skijumping.pl

Już w ten weekend odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle-Malince. Na piątek zaplanowano pierwsze skoki treningowe i kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy indywidualne. W kwalifikacjach weźmie udział 13 reprezentantów Polski na czele z triumfatorem Letniego Grand Prix, Dawidem Kubackim.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Pertile pełen optymizmu przed startem Pucharu Świata. "Skoki narciarskie mogą być sportem całorocznym"

Tegoroczna inauguracja będzie wyjątkowa z dwóch względów. Do tej pory pierwsze zawody Pucharu Świata odbywały się końcem listopada, a tym razem zdecydowano się na rozegranie ich już w pierwszy weekend. Dodatkowo po raz pierwszy w historii skoczkowie sezon zimowy zainaugurują... na igielicie.

Taką możliwość dają przepisy FIS, a zdaniem dyrektora generalnego Pucharu Świata, Sandro Pertile, jest to szansa na rozwój dyscypliny. - Ocieplenie klimatu to jednak fakt i musimy patrzeć perspektywicznie, bo nie wiemy, co będzie za dekadę. Musimy być gotowi na każdy scenariusz. Skoki narciarskie mogą być sportem całorocznym. Możemy skakać z wykorzystaniem torów ceramicznych, lodowych i lądować na igelicie lub śniegu. To czyni naszą dyscyplinę naprawdę elastyczną i to spory atut na przyszłość - powiedział w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tak wczesna inauguracja ma związek z nietypowym terminem mundialu w Katarze. Transmisje z meczów mistrzostwach świata będą podstawowym punktem przekazów telewizyjnych, co znacznie ogranicza możliwości dla innych sportów. Dyrektor Pucharu Świata stwierdził, że jest to szansa dla skoków narciarskich, "aby otworzyć furtkę na przyszłość i pokazać, że skoki mogą się dostosować do panujących realiów".

Więcej o:
Copyright © Agora SA