Thurnbichler ogłosił skład polskiej kadry na pierwszy konkurs PŚ w Wiśle

Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła to niektórzy z zawodników, którzy znaleźli się na liście startowej na zawody Pucharu Świata w Wiśle. W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wystartuje aż 13 polskich skoczków.

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy przystąpią do niego pod wodzą Austriaka Thomasa Thurnbichlera, który na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Czecha Michala Doleżala.

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę reprezentacji Polski na konkurs Pucharu Świata w Wiśle

Pierwsze starty pod wodzą nowego szkoleniowca były obiecujące. W trakcie Letniego Grand Prix nasi zawodnicy pokazali, że mogą skakać daleko. Zwycięzcą całego cyklu okazał się Dawid Kubacki, trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, a czwarty był Paweł Wąsek. W dodatku Biało-Czerwoni zgarnęli Puchar Narodów za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W trakcie letniego sezonu dobrze spisywali się również zawodnicy z zaplecza pierwszej reprezentacji. Na szczególną pochwałę zasługuje Aleksander Zniszczoł, który dobrą postawą w Letnim Pucharze Kontynentalnym zapewnił kadrze dodatkowe miejsce startowe w pierwszej części sezonu PŚ.

Pierwsze konkursy nowego sezonu zostaną rozegrane na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Polskę w trakcie tego weekendu będzie reprezentowało aż 13 zawodników. Poza przysługującymi siedmioma miejscami startowymi zdecydowano się na wystawienie pełnej sześcioosobowej grupy krajowej, którą może zgłosić kraj będący gospodarzem zawodów w maksymalnie dwóch konkursach w sezonie. Pierwsza pula zostanie wykorzystana właśnie w Wiśle, a druga kilka miesięcy później w Zakopanem. Zatem podczas jednego konkursu w trakcie najbliższego weekendu możemy na starcie zobaczyć więcej, niż siedmiu Polaków.

Skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Wiśle:

 1. Kamil Stoch
 2. Dawid Kubacki
 3. Piotr Żyła
 4. Paweł Wąsek
 5. Jakub Wolny
 6. Aleksander Zniszczoł
 7. Stefan Hula
 8. Kacper Juroszek
 9. Klemens Murańka
 10. Jan Habdas
 11. Maciej Kot
 12. Tomasz Pilch
 13. Andrzej Stękała

Pierwsze konkursy sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się dniach 5-6 listopada. Oba po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w formie hybrydowej, czyli na igelicie z zastosowaniem lodowych torów najazdowych.

Więcej o: