Wielka forma Kubackiego na starcie sezonu. "Można mówić o Kryształowej Kuli"

Jakub Balcerski
- Dawid Kubacki sportowo jest na takim poziomie, że można mówić o Kryształowej Kuli - mówi Sport.pl tuż przed startem nowego sezonu Pucharu Świata w skokach sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel. Opisuje też przygotowania skoczni w Wiśle przed pierwszymi konkursami tej zimy, choć rozgrywanymi na torach lodowych i igelicie.

Z sekretarzem generalnym PZN-u rozmawialiśmy pod progiem skoczni imienia Adama Małysza. - Śnieg nie topnieje, bo go nie ma - śmiał się Jan Winkiel. - Zima rozpoczyna się w wyjątkowy sposób, bo skaczemy na igelicie i torach lodowych, co tu na skoczni dobrze słychać dzięki charakterystycznemu świstowi nart. Tory na razie wytrzymują, nie ma zagrożenia, że coś pójdzie nie tak - przekonywał.

Działacz zdradził też, że tuż przed zawodami w Wiśle znakomitą formę, jak przez całe lato, utrzymuje Dawid Kubacki. - Ryoyu Kobayashi pod kątem całego sezonu w przewidywaniach chyba jest trochę z przodu, ale mam nadzieję, że Dawid będzie mu dorównywał - wskazał działacz.

Obejrzyj wideo. Jan Winkiel opisuje przygotowania skoczni w Wiśle i zapowiada start PŚ w skokach

Zobacz wideo "Śnieg nie topnieje, bo go nie ma". Skocznia w Wiśle przygotowana perfekcyjnie na start PŚ
Więcej o: