Skandal we włoskiej telewizji. To o Polaku. "Połamać mu rączki"

- Macie polskiego rozgrywającego, trzeba mu połamać rączki - wypalił Andrea Lucchetta podczas komentowania meczu Polska - Włochy. Były siatkarz relacjonował to spotkanie w żywiołowy sposób, ale zdarzyło mu się także przekroczyć granicę.

W sobotę odbył się wielki finał mistrzostw Europy. W nim reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami. Ekipa Nikoli Grbicia świetnie zaprezentowała się w tym spotkaniu i pokonała rywali 3:0 (25:20, 25:21, 25:23). "Mistrzowie świata sprzed roku, z Katowic, byli bezradni. My się im nie tylko zrewanżowaliśmy za finał MŚ. My pokazaliśmy, że to do nas, a nie do nich, może należeć przyszłość" - napisał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

Zobacz wideo Karol Kłos po nieudanym dla Polaków Memoriale Wagnera: Nie zawsze da się wygrywać

Włoski komentator przesadził. "Połam mu ręce"

We Włoszech finałowe spotkanie komentował były siatkarz Andrea Lucchetta. Włoch relacjonował to spotkanie w bardzo żywiołowy sposób. - Ciepło naszej publiczności nas roztapia. Chodźmy razem tą drogą, także kibice z domu - mówił w pierwszym secie. A później kontynuował. - To ośmiornica z 10 mackami - powiedział o Simone Giannellim, który świetnie radził sobie w bloku. - Dziś wieczorem nadal brakuje nam kilku centów, aby stworzyć euro - dodał. 

Lucchettę w pewnym momencie również poniosło i rzucił nieodpowiednim komentarzem w kierunku polskiego zawodnika. - Macie polskiego rozgrywającego, trzeba mu połamać rączki - wypalił. Po czym dodał rozczarowany. - Dużo wycierpieliśmy od strony zespołu, który był bardziej zdeterminowany, by wyrwać nam ten medal z szyi - stwierdził. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski oprócz złotych medali otrzymała także nagrodę pieniężną. Za zwycięstwo w turnieju zgarnęła 500 tysięcy euro (około 2,3 miliona złotych). Włosi z kolei zainkasowali 250 tysięcy euro, czyli ponad 1,1 miliona złotych. To jednak nie wszystkie nagrody, które otrzymali Polacy. Wilfredo Leon został MVP mistrzostw Europy. 

Więcej o: