Włoskie media mówią jednym głosem po niesamowitym finale Polaków

"Polacy chcieli zemsty i ją dostali" - piszą włoskie media po zwycięstwie siatkarskiej reprezentacji Polski nad Włochami (3:0) w finale mistrzostw Europy. Włosi przypominają, że Polacy chcieli się zrewanżować za ubiegłoroczny finał MŚ i zdołali zepsuć im sportowe święto w Rzymie.

Reprezentacja Polski po raz drugi w historii zdobyła siatkarskie mistrzostwo Europy. W sobotnim finale w Rzymie Biało-Czerwoni rozbili gospodarzy turnieju, a jednocześnie mistrzów świata i Europy Włochów 3:0 (25:20, 25:21, 25:23). Włoskie media po spotkaniu były pełne uznania dla siatkarzy Nikoli Grbicia. 

Zobacz wideo

"Polacy chcieli zemsty i ją dostali". Włoskie media pod wrażeniem polskich siatkarzy

"Zasłużony sukces Polaków, którzy mistrzostwa Europy w siatkówce zakończyli dziewięcioma zwycięstwami w tylu meczach" - napisało "Corriere dello Sport". "W wypełnionym po brzegi Palazzo dello Sport reprezentacja Włoch w siatkówce wyraźnie przegrała finał o tytuł mistrza Europy. Azzurri nigdy nie zdołali dostać się na mecz ze znakomitym przeciwnikiem, który zemścił się za finał ostatnich mistrzostw świata".

"Azzurri muszą zadowolić się srebrem. To był ciężki, trudny mecz, Polacy chcieli zemsty i ją dostali: są mistrzami Europy" - napisano na stronie publicznej telewizji Rai.

"Polska mistrzem Europy, chciała rewanżu za finał mistrzostw świata i udało jej się to w trzech setach. Rozczarowanie dla Azzurrich, którzy mimo wszystko zostali oklaskiwani przez całą publiczność. Był to jednak tylko srebrny medal dla podopiecznych Ferdinando De Giorgiego" - zaznaczano.

"Azzurri Fefe de Giorgiego ulegli polskiej drużynie narodowej prowadzonej przez niesamowitego Leona" - komentowała "La Repubblica". - "Polska mistrzem Europy. W Rzymie Włochy przegrały do zera. Zespół Fefe De Giorgiego pod okiem prezydenta Sergio Mattarelli i 11 tysięcy innych kibiców zapłacił za początkowe nerwy i zbyt wiele błędów w fazie defensywnej. "Azzurri" pokazali przebłyski świetnej siatkówki dopiero w połowie drugiego seta i przez większą część trzeciego seta. Za mało, żeby zdobyć tytuł kontynentalny"

Jak z kolei zareagowała na zwycięstwo Polaków nad Włochami "La Gazzetta dello Sport"? - Tym razem gospodarzami imprezy byli tak naprawdę Polacy, choć wszystko było gotowe, aby niebieska radość eksplodowała. Ale tym razem Włochom prawie nic nie układało się dobrze, natomiast dla Polaków byt to wieczór, który przejdzie do historii" - pisał Gian Luca Pasini, który wychwalał pod niebiosa Wilfredo Leona. 

"Leon nie wygrał wiele, odkąd dołączył do reprezentacji Polski (tylko jedna Liga Narodów), ale dziś wieczorem sam robił wszystko, żeby zwyciężyć. Robił wszystko: serwis, atak, a nawet gra w drugiej linii, podbijając włoskie ataki. Leon był solą w oku Azzurrich" - przyznawał renomowany włoski dziennikarz.

"Włosi z kolei bardzo cierpieli w przyjęciu, nie przebijali się przy serwisie, a nawet w bloku nie mogli równać się z Polską. Struktura, którą dał Polsce Nikola Grbić, sprawdzała się znakomicie od pierwszego seta, a dla Włochów była to ciągła pogoń" - podsumował. 

Więcej o: