Niemcy zachwyceni Dawidem Kownackim. Lawina komplementów

- Kownacki wielokrotnie udowadniał na treningach swoją jakość. Niestety zawsze narzekał na kontuzje, ale jak wracał do zdrowia to, wszyscy widzieli starego, silnego Dawida - powiedział napastnik Fortuny Dusseldorf Rouwen Hennings. Niemiec jest także pod wrażeniem bramki, którą zdobył Kownacki w meczu z Hansą Rostock.

Tego lata Dawid Kownacki mógł trafić do Lecha Poznań, ale mistrz Polski nie złożył Fortunie Dusseldorf odpowiednio wysokiej oferty. Polak ostatecznie pozostał w Niemczech i wyszło mu to na dobre. Do tej pory rozegrał dziewięć meczów, w których strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty. 

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Rouwen Hennings chwali Dawida Kownackiego

Na szczególne wyróżnienie zasługuje bramka w meczu z Hansą Rostock (3:1). W 10. minucie spotkania Kownacki otrzymał prostopadłe podanie za linię obrońców. Polak wykorzystał złe ustawienie bramkarza i bez problemu go przelobował. Świetne trafienie Kownackiego skomentował jego kolega z drużyny Rouwen Hennings. - To było niesamowite. Wiesz dokładnie, że chciał to zrobić właśnie w taki sposób. To był naprawdę świetny gol - powiedział Hennings w rozmowie z RP. 

Niemiec skomplementował nie tylko tego gola, ale także ogólną postawę Kownackiego. - Dawid wielokrotnie udowadniał na treningach swoją jakość. Niestety zawsze narzekał na kontuzje, ale jak wracał do zdrowia, to wszyscy widzieli starego, silnego Dawida. Takiego, jakim był w pierwszym półroczu w tym klubie - dodał. 

Jest oświadczenie ws. Wojciecha Szczęsnego. WracaJest oświadczenie ws. Wojciecha Szczęsnego. Wraca

Dzięki dobrej formie Kownackiego wszyscy spodziewali się, że zostanie on powołany do reprezentacji Polski. Okazało się, że napastnik odmówił przyjazdu na zgrupowanie, ponieważ wie, że może grać jeszcze lepiej, a w poprawieniu dyspozycji bardziej pomogą mu treningi w klubie. - To nie tak, że Dawid nie chce grać w reprezentacji. Absolutnie. Wszystko mamy wyjaśnione. Po powrocie do Niemiec wciąż czuje, że fizycznie nie jest w pełni gotowy. Zamysł jest taki, żeby Dawid potrenował, doszedł do jeszcze lepszej formy i za dwa miesiące strzelał jeszcze więcej goli. Może pojechać na mundial - powiedział trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rouwen Hennings gra na pozycji napastnika. W klubie z Dusseldorfu występuje od 2017 roku. W obecnym sezonie rozegrał osiem meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Fortuna Dusseldorf po ośmiu kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. W następnej serii spotkań zmierzy się z Hamburgerem SV. Mecz zaplanowany jest na sobotę o 20:30. 

Gol Joaquina w Lidze EuropyJoaquin. "Staruch", a jaki piękny. Przeszedł do historii Ligi Europy

Więcej o: