Sensacyjny transfer Rafała Gikiewicza? Może trafić do I ligi

Niedawno Rafał Gikiewicz rozwiązał kontrakt z Ankaragucu i obecnie pozostaje bez klubu. Okazuje się, że już niedługo może znaleźć nowego pracodawcę. Jak informuje "Gazeta Krakowska", zawodnikiem interesuje się jeden z zespołów z zaplecza ekstraklasy. Klub jest zmuszony znaleźć nowego bramkarza po tym, jak kontuzji doznał dotychczasowy zmiennik.

Latem zeszłego roku Rafał Gikiewicz zakończył przygodę w Niemczech i przeniósł się z Augsburga do Ankaragucu. Nie podbił jednak tureckich boisk. Rozegrał łącznie tylko siedem meczów i raz zachował czyste konto. W lutym bramkarz rozwiązał kontrakt z klubem i obecnie szuka nowego pracodawcy. Powodem takiej decyzji była między innymi operacja związana z kamieniem nerkowym. Polak zbyt szybko wznowił po niej treningi, co pogorszyło jego sytuację.

Zobacz wideo Probierz odpowiada na głośne słowa Lewandowskiego

Rafał Gikiewicz może trafić na zaplecze ekstraklasy. "Jest zainteresowanie"

Okazuje się, że już niedługo może znaleźć nowy klub. Najnowsze informacje na temat jego przyszłości przekazała "Gazeta Krakowska". Zdaniem dziennikarzy ściągnięciem Gikiewicza zainteresowana jest Wisła Kraków. Zespół jest zmuszony znaleźć nowego bramkarza po tym, jak kontuzji doznał rezerwowy Kamil Broda. Obecnie w kadrze znajdują się jedynie Alvaro Raton i 17-letni Jakub Stępak. 

Transfer Gikiewicza nie jest wcale pewny. Źródło dodaje, że numerem jeden na liście działaczy jest Kacper Bieszczad, który przebywa na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa z Zagłębia Lubin. W bieżącym sezonie rozegrał tylko jeden mecz. Wisła zainteresowana jest również Maciejem Gostomskim z Górnika Łęczna. "Rafał Gikiewicz już jednak wie, że jest zainteresowanie ze strony krakowskiego klubu i nie można wykluczyć, że wkrótce dostanie konkretną ofertę" - czytamy. Dziennikarze podkreślili, że Wisła zwróci się do niego w przypadku niepowodzenia negocjacji z Bieszczadem. 

Wisła Kraków aktualnie przygotowuje się do wznowienia rozgrywek I ligi. Ma za sobą serię meczów towarzyskich, a najbliższe spotkanie ligowe rozegra 18 lutego. Tego dnia o godzinie 12:40 zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Ekipa z Krakowa po 19 kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA