Zieliński strzelił gola Barcelonie, ale to nie wystarczyło! Podniosła się

Barcelona tylko zremisowała z Napoli. Tylko, bo gospodarze częściej atakowali, ale razili nieskutecznością. Na bramkę Piotra Zielińskiego Barca odpowiedziała trafieniem Ferrana Torresa.

Napoli z reguły częściej utrzymuje się przy piłce, niż ich rywale. Tym razem - podczas wyjazdowego starcia na Camp Nou - neapolitańczycy musieli odnaleźć się w nowej roli. To Barcelona częściej atakowała i wymieniała więcej podań. Ale nic z tego nie wynikało w pierwszej połowie, bo drużyna Luciano Spallettiego była świetnie zorganizowana w defensywie i z łatwością wybijała gospodarzy z rytmu. Ferran Torres, ściągnięty zimą z Manchesteru City, oddał w pierwszej połowie aż pięć strzałów, ale żadnego celnego. W 30. minucie zmarnował sytuację oko w oko z bramkarzem. Minutę później było już 1:0, ale to Napoli objęło prowadzenie.

Piotr ZielińskiSyn Maradony zachwycony Piotrem Zielińskim. "On mnie fascynuje"

Piotr Zieliński zagrał do Elifa Elmesa, który odegrał piłkę Polakowi. Zieliński zdecydował się na strzał, jednak Marc Andre ter Stegen zdołał go obronić. Przy dobitce Niemiec był już bezradny. Dla pomocnika Napoli było to drugie trafienie w Lidze Europy (wcześniej strzelił Legii), a zarazem siódme w tym sezonie.

A co się działo po przerwie?

W 56. minucie Adama Traore dośrodkowywał w pole karne, a piłka delikatnie trafiła w rękę Juana Jesusa. Arbiter uznał, że stoper Napoli przekroczył przepisy, więc podyktował karnego, którego pewnie wykorzystał Torres. Zrobiło się 1:1.

Później nie padła już żadna bramka, chociaż Barcelona dominowała coraz bardziej. Gospodarze jednak razili nieskutecznością w ostatniej tercji boiska. Najlepsze okazje zmarnował Ferran Torres, który w czwartek oddał łącznie aż dziewięć strzałów.

Ogółem Barcelona zanotowała 24 uderzenia, a goście zaledwie cztery. Jednak w uderzeniach celnych było 5:4.

Legia Warszawa doczekała się. UEFA przygotowała niemiły Legia Warszawa doczekała się. UEFA przygotowała niemiły "prezent"

W 80. minucie Zieliński został zmieniony przez Diego Demme. Polak wyróżniał się na tle kolegów. Oprócz niego, z Napoli warto pochwalić Kalidou Koulibaly'ego, Fabiana Ruiza i Zambo Anguissę. Rewanż odbędzie się 24 lutego w Neapolu. Od tego sezonu bramki na wyjeździe nie są dodatkowo premiowane.

Polacy kłócą się o Zielińskiego jak o politykę. A Neapol jest jednomyślny [REPORTAŻ]

Polacy kłócą się o Piotra Zielińskiego nie mniej niż o politykę. Neapol problemu z tym nie ma. - Zachwycamy się, jak gra z piłką przy nodze, ale wrażenie robi także to, jak świetnie rozumie futbol. W Polsce bywa krytykowany? W waszej kadrze bywa tak osamotniony, że nie ma z kim grać - mówią Włosi z miasta Diego Maradony. Nasz reportaż z Neapolu znajdziecie TUTAJ.