Legia Warszawa ponownie ukarana przez UEFA! Znamy oficjalny komunikat

UEFA ponownie nałożyła karę finansową na Legię Warszawa. To kolejna nagana, jaką polski klub otrzymał tej edycji europejskich pucharów.

Komisja dyscyplinarna ponownie zdecydowała się ukarać Legię Warszawa za zachowanie jej kibiców. Tym razem grzywna dotyczy meczu przeciwko Leicester City na wyjeździe, który odbył się 25 listopada. Do Anglii udało się około 1100 kibiców Legii. W czasie spotkania fani odpalili race, a także wdali się w bójkę ze stewardami i policją

Zobacz wideo Legia - Spartak. Smutne pożegnanie z Ligą Europy

Legia Warszawa zapłaci ponad 40 tys. euro kary za zachowanie kibiców w meczu z Leicester 

Klub łącznie musi zapłacić 41 250 euro kary. Największe zastrzeżenia UEFA miała wobec użycia środków pirotechnicznych przez kibiców i wyceniła ten czyn na 36 250 euro kary. 5000 euro to natomiast kara za "zakłócanie porządku" i dotyczy ona incydentów, do których doszło na trybunach w trakcie spotkania. 

Mistrzowie Polski nie pierwszy raz w tym sezonie zostali ukarani przez UEFA. W pierwszym meczu z Leicester Komisja Dyscyplinarna UEFA dopatrzyła się niedrożnych przejść komunikacyjnych, za co nałożyła 16 tys. euro. Za mecz ze Slavią federacja przyznała 29 tys. euro kary, z Napoli 40 tys. euro, a z Florą Tallinn - 67 tys. euro. Komisja najczęściej przyznaje grzywny za użycie środków pirotechnicznych, niedrożne przejścia komunikacyjne, a w dalszej kolejności prowokacyjne przyśpiewki. 

Legia Warszawa zakończyła fazę grupową Ligi Europy na czwartym miejscu w grupie z sześcioma punktami na koncie. Wojskowi wygrali dwa pierwsze mecze grupowe, ale później zaliczyli passę czterech porażek z rzędu z wyżej notowanymi rywalami, co skutkowało brakiem awansu do fazy pucharowej LE lub LKE na wiosnę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.