Postrzelali we Wrocławiu. Dwa gole szczególnej urody [WIDEO]

Cztery gole, w tym co najmniej dwa szczególnej urody. Ale zwycięzca nie został wyłoniony, bo Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Wartą Poznań 2:2 w 1. kolejce ekstraklasy.

Można było przeczuwać, że to starcie będzie niezwykle wyrównane. W minionym sezonie Śląsk Wrocław uzbierał 43 punkty i zajął czwarte miejsce w tabeli, zaś Warta Poznań, ówczesny beniaminek, sensacyjnie też zdobyła 43 pkt, ale była piąta. A jak było w niedzielę?

W 27. minucie Szymon Czyż, były piłkarz Lazio, zacentrował w pole karne, a precyzyjnym strzałem głową popisał się Jan Grzesik. Prawy obrońca kolejny raz potwierdził, że lubi i umie włączać się do akcji ofensywnych Warty. W minionym sezonie strzelił cztery gole w lidze.

Tuż po zmianie strony ładną indywidualną akcją popisał się Robert Pich, który na murawie pojawił się dopiero po przerwie. No i zrobiło się 1:1.

Michniewicz dokonał 11 zmian w składzie, a Legia i tak wygrała, i została tymczasowym lideremMichniewicz dokonał 11 zmian w składzie, a Legia i tak wygrała, i została tymczasowym liderem

W 63. minucie Erik Exposito trafił na 2:1. I był to gol niezwykłej urody, bo piłkarz Śląska uderzył precyzyjnie zza pola karnego. Trzeba jednak dodać, że nieco za dużo swobody dali mu obrońcy, którzy biernie przyglądali się temu, jak Exposito ustawia sobie piłkę. W 73. do remisu doprowadził Mateusz Czyżycki. Warta mogła objąć prowadzenie w doliczonym czasie gry, ale Grzesik trafił w poprzeczkę, więc skończyło się remisem 2:2.

Ernest Muci strzela gola Wiśle PłockCo za bomba Muciego! Gol kolejki! [WIDEO]

Co za mecz, co za gol! Mieli wygrać, a przegrali

W poprzednim niedzielnym meczu Piast Gliwice mógł wygrać 3:1, ale ostatecznie przegrał 2:3. Jednym z winowajców porażki okazał się Patryk Lipski, który zmarnował rzut karny. Raków Częstochowa został liderem. Trzy punkty ma też Legia Warszawa, która ograła 1:0 Wisłę Płock. W następnej kolejce Raków zmierzy się z Jagiellonią Białystok, a mistrzowie Polski zagrają z Radomiakiem Radom, czyli beniaminkiem ligi. Z kolei Warta zagra z Pogonią Szczecin, a Śląsk z Cracovią.