Szymon Czyż odszedł z Lazio i zagra w ekstraklasie. "To najlepsze miejsce"

Szymon Czyż został nowym zawodnikiem Warty Poznań. 20-letni środkowy pomocnik, który ostatnio występował w rzymskim Lazio i zdołał zadebiutować w pierwszym zespole, podpisał z Wartą 3-letni kontrakt.

Czyż występował w Lazio od 2018 roku, gdy przyszedł do tego klubu jako junior z akademii Lecha Poznań. W sezonie 2020/21 doczekał się debiutu w pierwszej drużynie Simone Inzaghiego, gdy w spotkaniu Ligi Mistrzów z Club Brugge (1:1) wszedł na boisko w 68. minucie gry. W Serie A debiutu się nie doczekał, mimo że kilkakrotnie zasiadał na ławce rezerwowych. 

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Nowym klubem Szymona Czyża będzie Warta Poznań, z którą 20-latek podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2024 roku. 

- Chcę zdobywać doświadczenie w seniorskim futbolu i wydaje mi się, że Warta Poznań jest w tym momencie najlepszym miejscem dla mnie. Nie miałem problemu z wyborem klubu. Przychodzę tutaj, żeby dać coś od siebie i pomóc drużynie w powtórzeniu lub zrobieniu lepszego wyniku niż w ostatnim sezonie. Chciałbym przedstawić się kibicom na boisku i pokazać z jak najlepszej strony. Wspólnie z zespołem chcę osiągać postawione przed nami cele - mówił Czyż w rozmowie z oficjalną stroną klubu. 

Czyż jest czwartym letnim wzmocnieniem Warty. Wcześniej kontrakty z poznańskim klubem podpisali bramkarz Jędrzej Grobelny, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Milan Corryn.

Więcej o: