Polacy z przytupem zaczęli sezon w Rosji. Asysty Krychowiaka i Szymańskiego

Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie wygrał pierwszy mecz w sezonie ligi rosyjskiej. Wicemistrzowie Rosji pokonali Arsenał Tuła 3:1. Krychowiak zaliczył asystę przy jednej z bramek.

Cały sezon Lokomotiw zaczął kiepsko, bo od wysokiej porażki w Superpucharze Rosji. Stołeczny zespół przegrał z Zenitem Sankt Petersburg 0:3, a fatalny w skutkach błąd popełnił Grzegorz Krychowiak. W 27. minucie Polak źle odegrał piłkę na swojej połowie. Podał wszerz boiska, wprost pod nogi rywala. Daler Kuzjajew przejął piłkę, strzelił precyzyjnie z szesnastu metrów i Zenit objął prowadzenie.

Piorunująca końcówka Lokomotiwu. Krychowiak pomógł drużynie

W pierwszym meczu nowego sezonu w lidze rosyjskiej było już lepiej. Lokomotiw zaczął od zwycięstwa 3:1 z Arsenałem Tuła, a Krychowiak zaliczył pierwszą w tym sezonie asystę. Lokomotiw wykonywał rzut rożny, po którym piłkę uderzył jeden z zawodników gospodarzy. Piłka po jego zagraniu już miała wylecieć poza pole gry, ale na linii końcowej znalazł się Krychowiak, który zgrał piłkę głową do środka. Tam czekał Rifat Żemaletdinow, który potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce (cała akcja na poniższym filmie od 1:44:45).

Był to gol wyrównujący, bo Arsenał trafił do siatki w 22. minucie. W 86. minucie Lokomotiw wyszedł już na prowadzenie, a bramkę znowu strzelił Żemaletdinow. Gości dobił Fiodor Smołow w 89. minucie. Piorunujący finisz Lokomotiwu wynikał w dużej mierze z tego, że w 79. minucie grający dla Arsenału Artem Sokol zszedł z boiska z czerwoną kartką.

W zespole Lokomotiwu w pierwszym składzie znalazł się także Maciej Rybus. Grał on 69. minuty kiedy został zmieniony.

Szymański też zaliczył asystę w wygranym meczu

W pierwszej kolejce ligi rosyjskiej asystę zaliczył także Sebastian Szymański. W 20. minucie meczu jego Dynama Moskwa z FK Rostow Polak znalazł się w polu karnym i dograł do boku do Arsiena Zachariana, a ten płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. W 33. minucie wynik meczu na 2:0 ustalił Konstantin Tyukavin.