Michniewicz dokonał 11 zmian w składzie, a Legia i tak wygrała, i została tymczasowym liderem

Legia Warszawa wygrała z Wisłą Płock 1:0 w pierwszej kolejce ekstraklasy. Mistrzowie Polski zostali pierwszym samodzielnym liderem ligi w tym sezonie, mimo że zagrali w bardzo eksperymentalnym składzie.

Była 28. minuta, gdy na stadionie przy Łazienkowskiej padła jedyna bramka w ostatnim, sobotnim meczu ekstraklasy. Ernest Muci dostał piłkę na lewej stronie boiska, zszedł do środka, minął rywala i genialnym uderzeniem z dystansu pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Legia Warszawa wygrała z Wisłą Płock 1:0, mimo że Czesław Michniewicz dokonał aż 11 zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do środowego meczu z Florą Tallin w eliminacjach Ligi Mistrzów. Przed spotkaniem z Wisłą trener mistrzów Polski przyznał, że z tyłu głowy ma już rewanżowy mecz z Florą, który odbędzie się już we wtorek.

Ernest Muci strzela gola Wiśle PłockCo za bomba Muciego! Gol kolejki! [WIDEO]

Legia wygrała z Wisłą Płock

Mimo to płocczanie nie byli w stanie wywieźć z Warszawy choćby punktu. Nie znaczy to jednak, że Wisła sytuacji bramkowych nie miała. W 13. minucie Patryk Tuszyński nie dał rady dojść do podania Piotra Tomasika, a chwilę później po uderzeniu napastnika Wisły piłkę z linii bramkowej wybił Maik Nawrocki. Piłkarze Macieja Bartoszka oddali jeszcze kilka innych, celnych strzałów, jednak za każdym razem dobrze interweniował 18-letni bramkarz Legii, Kacper Tobiasz.

W 88. minucie mistrzów Polski uratowała poprzeczka po uderzeniu ich byłego zawodnika, Radosława Cielemęckiego. Po przerwie swoją szansę miała też Legia. W 69. minucie podanie na 12. metrze dostał Muci, jednak uderzył fatalnie, obok bramki.

Vital HeynenVital Heynen komentuje porażkę siatkarzy. Widać po nim, że nie tego się spodziewał

Dzięki wygranej Legia została pierwszym samodzielnym liderem ekstraklasy w tym sezonie. Kolejny mecz zespół Michniewicza zagra już we wtorek w Tallinie. W sobotę warszawiacy zagrają na wyjeździe z Radomiakiem. Wisła Płock za tydzień w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.