To jest ekstraklasa?! Co za mecz, co za gol! Mieli wygrać, a przegrali

Ekstraklasa wróciła w pięknym stylu! Piast Gliwice mógł wygrać 3:1 niedzielny mecz, ale ostatecznie przegrał 2:3, a jednym z winowajców porażki okazał się Patryk Lipski, który zmarnował rzut karny. Raków Częstochowa został liderem.

Była 70. minuta spotkania. Piast Gliwice prowadził 2:1 z Rakowem Częstochowa, a sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny po tym jak, Jakub Holubek został zahaczony przez Wiktora Długosza. Patryk Lipski oddał słaby strzał w lewy dolny róg, więc Vladad Kovacević obronił jedenastkę. Minęło zaledwie 60 sekund i to Raków cieszył się z gola. Alexandre Guedes zagrał wzdłuż bramki, a Długosz doprowadził do remisu. W 74. minucie goście wyszli na prowadzenie. Holoubek sfaulował rywala, a Ivi Lopes pewnie strzelił z 11. metra. I zrobiło się 3:2.

Michniewicz dokonał 11 zmian w składzie, a Legia i tak wygrała, i została tymczasowym lideremMichniewicz dokonał 11 zmian w składzie, a Legia i tak wygrała, i została tymczasowym liderem

Wcześniej - od 66. minuty - Piast prowadził 2:1, po golach Patryka Sokołowskiego i Michała Chrapka (dla Rakowa trafił Mateusz Wdowiak). Szczególnej urody było uderzenie Chrapka. To mocny kandydat do miana bramki kolejki.

Wdowiak jednak też nie ma się czego wstydzić, bo popisał się pięknym strzałem zza pola karnego.

Później wynik meczu się już nie zmienił. Zespół Marka Papszuna został liderem PKO BP Ekstraklasy. Trzy punkty ma też Legia Warszawa, która ograła 1:0 Wisłę Płock. W następnej kolejce Raków zmierzy się z Jagiellonią Białystok, a mistrzowie Polski zagrają z Radomiakiem Radom, czyli beniaminkiem ligi.

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w 30. kolejce EkstraklasyW końcówce meczu doszło do samosądu. Zawodnik Jagiellonii nie wytrzymał, bo sędzia nie reagował