Kiedy walka Usyk - Fury? O której i gdzie oglądać? [PPV, STREAM, TRANSMISJA]

Kibice światowego boksu czekali na ten dzień już wystarczająco długo. W sobotę 18 maja Tyson Fury i Ołeksandr Usyk skrzyżują rękawice w starciu o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Kiedy i o której walka Fury - Usyk? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online PPV, karta walk.

Tyson Fury kontra Ołeksandr Usyk - już same nazwiska uczestniczące w tej walce stanowią dostateczną reklamę pojedynku, na który czekają kibice na całym świecie. Parafrazując słowa piosenki legendarnej szwedzkiej grupy ABBA: "zwycięzca bierze wszystko". Dosłownie wszystko. 

Zobacz wideo Świat boksu czeka na ich walkę. "Fury jest mało stabilny psychicznie"

Kiedy walka Tyson Fury - Ołeksandr Usyk? Gdzie obejrzeć? Jaki koszt PPV?

Tyson Fury posiada pas federacji WBC, ale Ołeksandr Usyk panuje w federacjach IBF, WBO i WBA. Ostatnim posiadaczem wszystkich pasów najważniejszej kategorii wagowej był słynny Lenox Lewis (1999-2000).

Przypomnijmy, że początkowo pojedynek Fury'ego z Usykiem miał odbyć się w lutym. Przełożono go ze względu na kontuzję Brytyjczyka. Ten jednak nie zamierzał odpuszczać i odgrażał się Ukraińcowi. - Uderzę Usyka w jego małą króliczą twarz. To bezużyteczna kupa gó**a - mówił.

Emocje udzielają się obu zawodnikom, choć więcej spokoju zachowuje Usyk. - To mój plan. Gdybym się denerwował, nie wygrałbym - przyznał. Podczas piątkowej ceremonii waga pod Furym pokazała 118,84 kg, natomiast pod Ukraińcem niecałe 106 kg. Co ciekawe, Usyk w całej karierze przed walką nie ważył jeszcze aż tak dużo. 

Kiedy i o której walka Fury - Usyk? Gdzie oglądać? Ile kosztuje PPV? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Walka Tyson Fury - Ołeksandr Usyk odbędzie się w sobotę 18 maja. Gala w Rijadzie rozpocznie się godzinie 18:00 czasu polskiego, a Brytyjczyk i Ukrainiec pojawią się w ringu tuż po północy. Transmisję będzie można oglądać wyłącznie na platformie streamingowej DAZN. Dostęp PPV kosztuje 89,99 zł. Najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia będzie można znaleźć na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Karta walk gali w Rijadzie

Karta wstępna

  • Isaac Lowe vs Hasibullah Ahmadi - waga piórkowa
  • Daniel Łapin vs Octavio Pudivitr - o wakujący interkontynentalny pas wagi półciężkiej

Karta główna

  • David Nyika vs Michael Seitz – waga cruiser
  • Siergiej Kowaliow vs Robin Sirwan Safar - waga półciężka
  • Mark Chamberlain vs Joshua Oluwaseun Wahab - o srebrny tytuł WBC w wadze lekkiej
  • Moses Itauma vs Ilja Mezencev - o wakujący tytuł WBO Intercontinental w wadze ciężkiej
  • Agit Kabayel vs Frank Sanchez - eliminator do pasa WBC wagi ciężkiej
  • Joe Cordina vs Anthony Cacace - waga super piórkowa, o pas IBF
  • Jai Opetaia vs Mairis Briedis - o pas IBF w wadze cruiser
  • Tyson Fury vs Ołeksandr Usyk - o pasy WBC/WBA/IBF/WBO w wadze ciężkiej
Kto wygra walkę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.