Szokujący pomysł Amerykanina. Chce zostać Rosjaninem

Od ponad dwóch lat Rosja i tamtejsi sportowcy są alienowani przez zachodni świat. Kluby piłkarskie i reprezentacja nie występują w rozgrywkach pod egidą FIFA i UEFA. Sporo kontrowersji wywołuje kwestia startu Rosjan na odbywających się w tym roku igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Tymczasem jeden z amerykańskich bokserów wpadł na dość zaskakujący pomysł. Chce zostać... Rosjaninem.

Świat zna przykłady sportowców, którzy przyjęli rosyjskie paszporty. To chociażby piłkarze Malcolm i Claudinho. - To czarodzieje piłki, którzy wniosą wielki wkład do naszego futbolu - mówił o nich Roman Tieriuszkow, poseł rosyjskiej Dumy Państwowej. Wcześniej obywatelstwo uzyskał bramkarz Guilherme. Co więcej, zdołał nawet rozegrać 19 meczów w rosyjskiej drużynie narodowej. Niewykluczone, że wkrótce w ich ślad pójdzie kolejny sportowiec. 

Zobacz wideo Borek zdradza kulisy walki Adamek vs Khalidov. "Nie chcieli blokować"

Pięściarz z Ameryki chce zostać Rosjaninem. "Są tu wspaniali ludzie"

To 33-letni pięściarz DeAndre Savage. Amerykanin ma za sobą nie tak bogatą historię pojedynków. Dość powiedzieć, że w zawodowym ringu debiutował dopiero 11 lipca 2021 roku. Wygrał wówczas przez techniczny nokaut z Cristianem Memije Moreno. Może pochwalić się bilansem 4-0.

Już w najbliższą sobotę 2 marca będzie walczył w Rosji. W ringu w mieście Gubkin (obwód biełgorodzki) zawalczy z 38-letnim Dmitrijem Kudriaszowem. Wydarzenie, podczas którego odbędzie się walka, nazwano "turniejem pokoleń". 

Według informacji, które wcześniej przekazywał Nikita Rumiancew, deputowany Dumy z obwodu biełgorodzkiego, Savage wcześniej wyraził zainteresowanie uzyskaniem rosyjskiego paszportu. Słowa pięściarza cytuje portal athletistic.com powołując się na rosyjski Match TV. - Tak, to prawda. Rosja to wspaniały kraj, są tu wspaniali ludzie, świetne przyjęcie. "Nigdy wcześniej tu nie byłem" - powiedział Savage.

Rywal Amerykanina - Dmitrij Kudriaszow to doświadczony zawodnik. Stoczył 27 walk, z których wygrał 24. Aż 23 z nich zakończyły się posyłaniem przeciwników na deski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.