Hubert Ptaszek przejedzie pełny sezon w WRC2

Hubert Ptaszek z pilotem Kamilem Kozdroniem pojadą cały sezon rajdowych mistrzostw świata w klasie WRC2. W połowie startów ich autem będzie Skoda Fabia R5, a w połowie Peugeot 208 R5.

- Nasze starania i ciężka praca została zauważona. Przyznam szczerze że taki program nawet mi się nie śnił. To jak marzenie, które nie byłoby możliwe bez wspaniałych ludzi, którzy wspierają mnie i pomagają osiągać kolejne rajdowe cele - mówi 22-letni Ptaszek.

Ptaszek już od dwóch sezonów startował w wybranych rundach mistrzostw świata. Najczęściej korzystał z przednionapędowego Forda Fiesta R2, którym wygrał w 2013 roku rywalizację w klasie RC4 w Rajdzie Szwecji i Rajdzie Sardynii. W listopadzie po raz pierwszy wystartował w WRC2 autem w najnowszej specyfikacji - w Rajdzie Walii Skodą Fabią R5 zajął 32. miejsce w klasyfikacji generalnej i 12. w WRC2. Nie było to jego pierwsze doświadczenie z autem napędzanym na cztery koła - Ptaszek jeździł już wcześniej Fordem Fiestą S2000 m.in. w Rajdzie Polski.

W 2016 roku przejedzie pełny program WRC2. To seria, w której w 2013 roku mistrzostwo świata wywalczył Robert Kubica, czyli bezpośrednie zaplecze WRC. Kierowcy jadą w tych samych rajdach, co czołówka. To doskonała okazja na poznanie tras na całym świecie.

W siedmiu z 14 rajdów cyklu Ptaszek wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem pojadą znaną już sobie Skodą Fabią R5. Tym autem planują wystartować styczniowym Rajdzie Monte Carlo, a później w Szwecji, Portugalii, Polsce, Finlandii, Francji i Wielkiej Brytanii.

W pozostałych rundach polski duet będzie startował w barwach Peugeot Sport Slovakia, a ich autem będzie Peugeot 208 R5. Pierwszym startem za kierownicą francuskiego auta będzie marcowy Rajd Meksyku. Pegeotem pojadą też w Argentynie, na Sardynii, w Niemczech, Chinach, Hiszpanii i Australii.

Ptaszek będzie jednym z czterech polskich kierowców, którzy wystartują w Rajdzie Monte Carlo. W najwyższej klasie swój start zapowiedział Robert Kubica (Ford Fiesta WRC, pilot Maciej Szczepaniak), a w RC4 pojadą Tomasz Gryc (Peugeot 208 VTi R2, pilot Michał Kuśnierz) oraz Sławomir Ogryzek (Peugeot 208 VTi R2, pilot Jakub Wróbel).

Rajd Monte Carlo rozpocznie się 21 stycznia. Kierowcy przejadą 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 374,89 km.

Jak dobrze znasz Roberta Kubicę? [QUIZ]

Andrzej Wrona relacjonuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk na Snapchacie Sport.pl

Więcej o: