F1. Konstrukcja R31 do granic odważna

Bolid Lotus Renault GP, który w nadchodzącym sezonie ma regularnie dowozić Roberta Kubicę na podia wyścigów, został skonstruowany odważnie aż do granic - mówi dyrektor techniczny zespołu James Allison.

- Ten okres w roku charakteryzuje się mieszanką emocji: wyczekiwania, czy twoje plany staną się rzeczywistością i strachu, że nie zdążysz zrobić czegoś na czas. Każdy, kto interesuje się Formułą 1, słyszał, że zespoły opisują swoje projekty jako agresywne lub odważne. Uważam, że my wybraliśmy drogę odważną aż do granic - powiedział Allison.

Właśnie ten odważny projekt ma zapewnić zespołowi wdarcie się do czołówki i zrealizowanie śmiałych planów, które - jak powiedział kilka dni temu szef ekipy Eric Boullier - sięgają regularnego stawania na podium, a nawet pojedynczych zwycięstw w GP.

Przekonany o sile Lotus Renault GP jest także szef operacyjny Patrick Louis. Według niego, zespół stać na zakończenie sezonu 2011 w czołowej trójce w klasyfikacji konstruktorów.

- Celem ekipy jest znalezienie się w czołowej trójce mistrzostw świata. Aby to osiągnąć - przy obowiązującym porozumieniu o ograniczeniu zasobów - uznaliśmy, że będzie lepiej, jeśli większą część prac zlecanych wcześniej firmom zewnętrznym wykonamy samodzielnie. Dzięki temu poprawimy jakość i zmniejszymy koszty, a oszczędności zainwestujemy w badania i rozwój. To powinno zapewnić nam osiągi, na które liczymy - cytuje Louisa portal f1.pl.

Diament - Boullier o Kubicy ?

Więcej o: