Iga Świątek poznała rywalkę w III rundzie US Open

Iga Świątek awansowała do III rundy wielkoszlemowego US Open. Polka pokonała Francuzkę Fionę Ferro 3:6, 7:6, 6:0. W piątek zawodniczka rozegra kolejny mecz na nowojorskich kortach. Z kim zmierzy się w meczu o IV rundę?

Iga Świątek w I rundzie pewnie pokonała Jamie Loeb 6:3, 6:4, nie pozwalając rywalce na ani jedno przełamanie. Spotkanie z Francuzką Fioną Ferro okazało się bardzo trudne dla polskiej tenisistki. Zawodniczka zaczęła od przegrania pierwszego seta, a przy wyniku 0:2 w kolejnym na twarzy Polki pojawiły się łzy. Ostatecznie 20-latka przeszła metamorfozę, okazała się lepsza w tie-breaku, a później w trzecim secie trzykrotnie przełamała Francuzkę. Polka wygrała ostatecznie 3:6, 7:6, 6:0.

US Open. Iga Świątek w III rundzie. Wiemy, z kim zagra

W III rundzie turnieju zawodniczka zmierzy się Anett Kontaveit (28. WTA). Tenisistka z Estonii znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie. Na nowojorskich kortach pokonała w I rundzie Samanthę Stosur 6:3, 6:0, a w kolejny meczu okazała się lepsza od Jil Belen Teichmann (6:4, 6:1). Jej czwartkowe spotkanie ze Szwajcarką trwało zaledwie godzinę i 11 minut. Dla porównania mecz Świątek z Ferro ponad dwie godziny. Kontaveit ma na koncie passę siedmiu zwycięstw z rzędu. Pod koniec sierpnia zawodniczka wygrała turniej WTA w Cleveland, pokonując w finale Irinę Begu.

W przeszłości Świątek mierzyła się z Estonką trzy razy. Dwa z nich wygrała bardziej doświadczona Kontaveit. Po raz ostatni obie zawodniczki zagrał w tym roku 1/16 finału French Open. Wtedy lepsza okazał się Świątek, która zwyciężyła 7:6, 6:0.

Iga Świątek - Anett Kontaveit. Gdzie i kiedy odbędzie się mecz?

Mecz Igi Świątek z Anett Kontaveit w III rundzie US Open zostanie rozegrany w piątek 3 września. Na razie nieznana jest godzina rozpoczęcia meczu. Jego transmisja będzie dostępna na jednym z kanałów Eurosportu, a także w aplikacji Player.pl. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.