"Iga Świątek poszła na wojnę ze sobą. Nie rób tak ludziom!"

Iga Świątek w pojedynku drugiej rundy US Open zapewniła kibicom prawdziwy dreszczowiec. Po nieudanym pierwszym secie i problemach na początku drugiego, Polka ostatecznie pokonała Fionę Ferro 2:1 (3:6, 7:6, 6:0) i awansowała do trzeciej rundy turnieju. W sieci nie obyło się bez wielu komentarzy na temat postawy polskiej tenisistki.

W pierwszej rundzie tegorocznego US Open urodzona w Raszynie tenisistka nie miała większych problemów z pokonaniem Jamie Loeb 2:0 (6:3, 6:4). Pojedynek z wyżej notowaną od Amerykanki Fioną Ferro teoretycznie również nie powinien sprawić kłopotów Polce. Było zupełnie inaczej.

Zobacz wideo "US Open to będzie prawdziwy sprawdzian dla Igi Świątek"

Problemy Igi Świątek w pierwszym secie. "Walczyła sama ze sobą"

Pierwszy set w wykonaniu Igi Świątek był nieudany. "Nie wiem co się dzieje z Igą Świątek, ale formy nie ma już dość długo" - zauważył Konrad Marzec. "Walczy sama ze sobą Iga Świątek. I to nie są małe błędy, a piłki wyrzucone na kilka metrów" - dodał Maciej Łuczak.

Załamana Iga ŚwiątekDramatyczne obrazki na US Open. Iga Świątek płacze. "Nie jest sobą"

Kwintesencją nieudanego pierwszego seta, a także niepewnej gry na początku drugiego był płacz Polki. "Iga Świątek chyba się rozpłakała przy stanie 3:6, 0:1. I już jest 3:6, 0:2. Źle to wygląda. Niecierpliwa, bardzo zdenerwowana - Polka nie jest sobą" - opisał Łukasz Jachimiak".

Poprawa sytuacji i wygrany mecz

"Nie było lekko, nie było przyjemnie w drugim secie, ale w tie breaku Iga Świątek pokazała, że ma po prostu dużo większe tenisowe możliwości. Widać nieco luźniejszą rękę, trochę więcej spokoju, precyzji. Do ideału daleko, ale ważne, że jest trzeci set" - napisał o drugim secie w wykonaniu Polki Maciej Łuczak.

"Godzina i siedem minut. Łzy po straconym podaniu w pierwszym gemie, wyjście z 0:2 na 4:2, utrata podania i 4:4, tie-break. To był set, w którym Iga Świątek poszła na wojnę ze sobą. I wygrała" - wypunktował Łukasz Jachimiak. "Walczy dziś sama ze sobą Iga Świątek. Na szczęście, mimo sporych kłopotów, drugi set powędrował na konto Polki po tie-breaku" - dodał Daniel Topczewski.

To koniec US Open dla Huberta Hurkacza! Nieprawdopodobny thrillerTo koniec US Open dla Huberta Hurkacza! Nieprawdopodobny thriller

Trzeci set stał już pod wyraźne dyktando polskiej tenisistki. Świątek nie oddał w nim rywalce nawet jednego gema, dzięki czemu wygrała cały pojedynek 2:1. "Iga Świątek płacisz mi za kardiologa za ten mecz", "Iga Świątek nie rób tak ludziom! Ogień!", "3-6 7-6(3) 6-0 i Iga Świątek w 3. rundzie #USOpen było źle, potem wróciła wspaniała gra Igi i jest pięknie. Teraz czas na mecz z Kontaveit" - opisywali internauci.

Więcej o: