Ciąg dalszy "afery toaletowej" na US Open. Sloane Stephens apeluje o zmianę przepisów

Nie milkną echa afery, jaką wywołał Grek Stefanos Tsitsipas ciągłym rozpraszaniem rywali poprzez korzystanie z przerw na toaletę w trakcie meczów na US Open. W związku z tym amerykańska tenisistka Sloane Stephens zaapelowała o zmianę przepisów, co uniemożliwiłoby tego typu zachowania.

Stefanos Tsitsipas wzbudził ogromne kontrowersje swoim zachowaniem w trakcie meczu I rundy US Open z Andym Murray'em. Grek kilkukrotnie w trakcie spotkania prosił o przerwy, co wybijało z rytmu Brytyjczyka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 23-latka 6:2, 6:7(7:9), 6:3, 3:6, 4:6, ale Murray nie mógł się pogodzić z porażką i skrytykował swojego pogromcę po zakończeniu spotkania.

- To rozczarowujące, ponieważ czuję, że wpłynęło to na wynik meczu. Nie mówię, że na pewno wygrałbym ten mecz, ale te przerwy miały wpływ na to co się po nich działo - powiedział po tym spotkaniu Andy Murray. Brytyjczyk później drwił jeszcze z Tsitsipasa na Twitterze. - Fakt dnia. Stefanos Tsitipas idzie do łazienki dwa razy dłużej niż Jeff Bazos leci w kosmos. Interesujące - napisał 34-latek.

Daniił Miedwiediew i jego niesamowite zagranie w US OpenMiedwiediew oszukał rywala. Niby się poddał, a wyszło mu zagranie życia! [WIDEO]

Sloane Stephens krytykuje Tsitsipasa. Zaapelowała o zmianę przpisów

Pomimo ogromnej krytyki, jaka na niego spadła Stefanos Tsitsipas zdaje się tym specjalnie nie przejmować, ponieważ we wtorek powtórzył swoje zachowanie w spotkaniu II rundy z Francuzem Adrianem Mannarino. Grek tym razem wziął tylko jedną przerwę pomiędzy trzecim a czwartym setem. 23-latka nie było na korcie przez około 8 minut, a gdy wrócił na kort, został wygwizdany przez kibiców. - Zrobiłem sobie długą przerwę, bo zamierzałem się odświeżyć. Byłem kompletnie mokry - tłumaczył swoja przerwę Tsitsipas po zakończeniu spotkania.

Tsitsipas znowu to zrobił! Kibice go wygwizdali, ale rywal się nie pozbierałTsitsipas znowu to zrobił! Kibice go wygwizdali, ale rywal się nie pozbierał

Zachowanie Tsitsipasa nie spodobało się nie tylko Andy'emu Murray'owi i kibicom, ale także Sloane Stephens, która zasiada w Komisji Zawodniczej WTA. Amerykanka odniosła się do całej sytuacji z greckim tenisistą zaraz po wygranym spotkaniu z Coco Gauff w II rundzie US Open. - Przepisy w tenisie zmieniają się w wielu obszarach. Zabrano nam nawet dodatkowy czas na rozgrzewkę, a nie jesteśmy w stanie uregulować przerwy na pójście do toalety? Ile zajmuje zmiana koszulki? Te zasady muszą się zmienić - powiedziała wprost Stephens. - Rozumiem, że czasami trzeba się przebrać, ale ile zajmuje zmiana koszulki, spodenek, czy nawet stanika? Pięć minut? Pojawiają się zatem pytania, co ktoś robi w szatni przez dziewięć minut? Potrzebuje czyjejś pomocy? - zastanawiała się Amerykanka.