Radwańska odpadła z turnieju w Dausze [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 16 lutego 2017
  • Karolina Woźniacka jeszcze dzisiaj zagra o półfinał z Lauren Davis. Za to Radwańska w przyszłym tygodniu zagra w turnieju w Dubaju. Dziękujemy za śledzenie relacji!

• PILNE

3-6 Zepsuty atak Radwańskiej przesądził o tym, że to Karolina Woźniacka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Dausze!

• 3-5 Niestety, Woźniacka jest już o jednego gema od awansue do ćwierćfinału. Przy stanie 30:15 trafiła asem serwisowym, Radwańska wygrała zaledwie jedną wymianę.

• 3-4 Jest trzeci gem dla Radwańskiej! To idealny moment na przełamanie rywalki...

• 2-4 Woźniacka na początku tego gema dwa razy z rzędu trafiła w siatkę! Radwańska dostała dwie piłki na przełamanie, ale przegrała cztery kolejne wymiany! Znakomita szansa zmarnowana.

• 2-3 Radwańska nie pozostała dłużna rywalce i również wygrała gema do zera.

• 1-3 Szybkie zwycięstwo Woźniackiej w czwartym gemie, do zera.

• 1-2 Radwańska zaczęła tego gema od podwójnego błędu serwisowego. Z 0-30 doprowadziła do remisu, a potem w dwóch kolejnych akcjach obie trafiły w siatkę. Ostatecznie Radwańska wygrała tego gema i wraca do gry! Gdyby go przegrała sytuacja byłaby już bardzo, bardzo zła.

• 0-2 Kolejny bardzo wyrównany gem, ale niestety dla Woźniackiej - wygrała na przewagi. Coraz gorsza sytuacja Radwańskiej.

• Co to był za gem! Trwał on aż 8 minut, ale niestety Radwańska została przełamana po czwartej próbie Woźniackiej. Zły początek drugiego seta, oby nie ostatniego.

• Zaczynamy drugiego seta!

• PILNE

Niestety, pierwszy set dla Woźniackiej! Radwańska obroniła pierwszą piłkę setową, ale drugiej już nie zdołała. Szkoda, bo to był bardzo wyrównany set, zadecydowały szczegóły.

• 5-6 Radwańska przełamana w kluczowym momencie seta... Prowadziła już 30-15, ale w dwóch kolejnych akcjach popełniała błędy, co bezlitośnie wykorzystała Dunka.

• 5-5 Szybki gem do zera dla Woźniackiej.

• 5-4 Radwańska popełniła niewymuszony błąd przy stanie 15-15, ale po chwili podobny błąd zaliczyła Woźniacka. Ostatecznie Polka wygrała gema do 30!

• 4-4 Woźniacka wyrównuje, wygrała gema do 30.

• 4-3 Bardzo zacięty gem dla Radwańskiej! Zwycięstwo do 30 m.in. dzięki świetnemu skrótowi.

• 3-3 Woźniacka zrewanżowała się Radwańskiej i wygrała gema do 15.

• 3-2 Woźniacka miała już dwie piłki na przełamanie, ale Radwańska od tej pory grała FENOMENALNIE! Przy stanie 40-40 wygrała wymianę składającą się z 21 uderzeń. Dunka nie mogła uwierzyć w to, co się stało, kiwała głową z niedowierzaniem.

• 2-2 Bardzo pewny gem Woźniackiej do 15, Radwańska bez szans.

• 2-1 Najbardziej zacięty do tej gem na korzyść Radwańskiej! Woźniacka wyrzuciła decydującą piłkę w aut.

• 1-1 Radwańska perfekcyjnie zrewanżowała się Woźniackiej i również przełamała ją do 15.

• Niestety, nieudany atak Radwańskiej i Polka została przełamana do 15.

• Zaczynamy! Serwuje Radwańska.

• Tenisistki są już na korcie.

• Mecz miał odbyć się wczoraj, ale został przełożony ze względu na padający deszcz.

• Już o 11.25 powinno rozpocząć się spotkanie Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA w Dausze.

• środa, 15 lutego 2017
  • Organizatorzy turnieju w Katarze nie informują, czy mecz Radwańskiej z Woźniacką się dziś jeszcze odbędzie. Wnioskując ze zdjęć, które publikują na Twitterze, to raczej mało prawdopodobne.

• Nie mamy nowych informacji w sprawie wznowienia meczu Radwańska - Wozniacki. Tenisistki wciąż czekają aż przestanie padać deszcz i korty zostaną osuszone.

• Jakie są szanse, że mecz Radwańskiej z Woźniacką dziś się w ogóle odbędzie? Prognozy pogody w Dausze nie są zbyt optymistyczne. Szansa na deszcz przez najbliższe trzy godziny oceniana jest na 70 proc. W tej chwili tam pada.

• Radwańska i Woźniacka zeszły z kortu. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się spotkanie.

• Tenisistki siadają na ławkach, nad nimi parasole, wyjęła je też publiczność. Na twardym korcie w Dausze w deszczu grać się nie da. To jest zbyt niebezpieczne.

• Radwańska i Woźniacka już na korcie, ale kropi deszcz i dyskutują z sędzią, czy w takich warunkach będą grać.

• Radwańska jest szósta w rankingu WTA, Woźniacka jest o 12. pozycji niżej.

• Radwańska w Dausze gra po raz ósmy. Pięć razy doszła do półfinału. Wozniacki też gra w Katarze po raz ósmy - jej najlepsze osiągnięcie to przegrany finał w 2011 roku ze Zwonariewą.

• Radwańska z Woźniacką w Dausze grały do tej pory raz. W 2013 roku Polka wygrała w dwóch setach 6:2, 7:5.

• W puli turnieju w Dausze jest 710 tys. dol., z czego zwyciężczyni zgarnie 132 tys. dol. Udział w drugiej rundzie wart jest 10 tys. dol., ćwierćfinał wyceniono na dwa razy tyle.

• Wozniacki, 18. w światowym rankingu, dotychczas grała ze sklasyfikowaną o 12 pozycji wyżej Radwańską 15 razy. Na swoją korzyść rozstrzygnęła dziewięć z tych pojedynków. W dwóch ostatnich lepsza była jednak Polka.

• Po stronie Radwańskiej jest przewaga świeżości. Polka gra swój pierwszy mecz, Dunka gra dziś po raz drugi. Jej pojedynek z Bertens rozpoczął się we wtorek, ale ze względu na deszcz zostało przerwane przy stanie 2:2 w pierwszym secie. Dziś spotkanie dokończono. Wozniacki skończyła grać nieco ponad trzy godziny temu.

• Caroline Wozniacki będzie pierwszą rywalką rozstawionej z numerem czwartym Agnieszki Radwańskiej w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA w Dausze. Polka w pierwszej miala tzw. wolny los, a Dunka polskiego pochodzenia pokonała Holenderkę Kiki Bertens 6:2, 6:3