Twórcy Wiedźmina budują ekologiczne miasteczko. Nowe biuro

Twórcy takich hitów jak gry o Wiedźminie czy Cyberpunk 2077 wkrótce mogą przenieść się do zupełnie nowego otoczenia. Na warszawskie Pradze ma powstać nowy biurowiec firmy, który będzie stawiać głównie na ekologię.

Wkrótce warszawska Praga może wzbogacić się o kolejne potężne budynki. Tym razem wszystko za sprawą CD Projekt RED, które coraz śmielej przygotowuje się do zbudowania nowego kompleksu dla pracowników. Projektowi ma przyświecać jednak nie chęć zaimponowania rozmachem, lecz przede wszystkim ekologia.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Zamysł jest imponujący

CD Projekt Red pozostaje związany z warszawską Pragą od długiego czasu. Jak się okazuje, firma nie ma zamiaru zmieniać lokalizacji. Zamiast tego snuje plany o budowie nowej siedziby, którą można śmiało określić mianem własnego ekologicznego miasteczka. To nazwa w pełni adekwatna, biorąc pod uwagę założenia właścicieli firmy.

Nowy kompleks ma zająć ponad dwa hektary i ogromny nacisk ma zostać postawiony na ekologię. Firma ma zamiar zbudować dedykowany parking ze stacjami ładowania dla pojazdów elektrycznych. Dodatkowo uwzględniona ma być przestrzeń dla pracowników na otwartym powietrzu. Wszystko ma zostać okraszone dużą dawką zieleni, a także miejscem do uprawiania sportu.

Jake 'Stewie2k' YipZ CS:GO do VALORANTA. Amerykańska gwiazda esportu zapowiada przenosiny. Czeka na szansę

Kiedy zobaczymy to na żywo?

Wizja nowej siedziby twórców jednych z najbardziej rozpoznawalnych gier komputerowych na świecie to jednak odległa sprawa. Firma ma dysponować wszystkimi wymaganymi pozwoleniami, ale warto mieć na uwadze, że realizacja pomysłu może zająć długie lata. Jak się okazuje, aktualny stan firmy może nie być najlepszym momentem na takie inwestycje.

W lipcu pojawiła się informacja o rekordowo niskich notowaniach CD Projektu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Te zestawione z wyliczeniami Pulsu Biznesu wskazały, że Techland oceniany jest jako bardziej wartościowa firma. Wszystko, rzecz jasna, może się zmienić. Redzi wciąż pracują nad dodatkami do Cyberpunka a także czwartą odsłoną Wiedźmina. Ich premiera może być kluczowa.

Iulian 'regali' HarjauEsportowy talent z Rumunii. 19-latek prawdziwą nadzieją sceny CS:GO

Więcej o: