To koniec popularnej gry? Wyjątkowo słabe wyniki

Ogromna popularność Call of Duty: Warzone zapewniła tytułowi pokaźne grono symaptyków i graczy. Obecnie jednak wydaje się, że zainteresowanie grą zaczyna spadać. Odnotowano wyjątkowo słabe wyniki.

Ostatnio dużo mówi się o problemach Call of Duty: Warzone. Nowa zawartość niespecjalnie przypada do gustu graczom, a powtarzalnym tematem jest nieskuteczna walka z oszustami, którzy psują wrażenia z rozgrywki zwykłym użytkownikom. Liczby tytułu wciąż wyglądają imponująco, lecz zaobserwowano wyraźny spadek. Czyżby produkcja traciła na popularności?

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Spadek liczby graczy w Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone zadebiutowało na rynku w marcu 2020 roku. Tytuł momentalnie zrobił ogromną furorę. Sprzyjało temu kilka czynników - raz, że gry typu Battle-Royale cieszyły się dużą popularnością, a dwa, że premiera zbiegła się w czasie z wybuchem pandemii koronawirusa. Zamknięci w domach ludzie szukali sobie nowych rozrywek. Dla niektórych takową stało się właśnie Call of Duty.

W czerwcu Activision podzieliło się pewnymi wynikami gry na ponad dwa lata od momentu premiery. Tytuł zarobił ponad 30 miliardów dolarów. Odnotowano powyżej 125 milionów unikatowych graczy. Świetne liczby zaliczyła również mobilna wersja Call of Duty, którą pobrano ponad 650 milionów razy.

Od lewej: Draymond Green, Klay Thompson, Stephen CurryGracze spotkali się z koszykarzami NBA. Sprawdzili ich umiejętności

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Mimo wszystko w lipcu liczby nie były aż tak rewelacyjne. Liczba aktywnych graczy znacząco spadła - w kontekście do danych z poprzedniego roku nawet o 27%. Po raz pierwszy ilość użytkowników w miesiącu spadła powyżej 100 milionów. 

Przyczyną najpewniej są powtarzające się skargi, ale też i czyste wypalenie się tytułu. Ogromna część społeczności gamingowej skierowała już wzrok w kierunku zapowiedzianego Call of Duty: Warzone 2.0. Niby wciąż w grze potrafi być w jednym momencie nawet do 500 tysięcy graczy w szczytowych chwilach, lecz wydaje się, że jest to już absolutny sufit Call of Duty: Warzone. Activison i gracze nastawiają się na premierę następnej odsłony, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Dziedzictwo Hogwarty Hogwarts Legacy Harry Potter graFani Harry'ego Pottera będą zawiedzeni. Premiera gry przesunięta

Więcej o: