Nadchodzi nowa część kultowej gry? Tajemnicza zapowiedź

Po zakończonym Tekken 7 Grand Finals Evo 2022, którego finał rozegrano 8 sierpnia, firma Bandai Namco opublikowała nowy film. Ten z pozoru miał zawierać wyłącznie informacje dotyczące nadchodzącej aktualizacji, jednak może zawierać też coś jeszcze.

Coraz większymi krokami zbliża się premiera ósmej odsłony Tekkena? Tak sądzi część społeczności. Wszystko za sprawą krótkiej wstawki, która znalazła się w nowym filmie od Bandai Namco. Ten miał traktować o zmianach balansujących, jednak uwagę graczy zwróciło zupełnie coś innego.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Bijatyki są wciąż popularne

Pokolenie urodzone w latach 90-tych XX w. z całą pewnością pamięta wielogodzinne sesje grania w Tekkena na pierwszym PlayStation. Gra przed wieloma laty była zdecydowanym hitem, o którym aktualnie w Europie mówi się całkiem rzadko, zupełnie jak o całym gatunku bijatyk.

Nie ma w tym nic dziwnego, na Starym Kontynencie branża gier i esportu została zdominowana przez kilka tytułów. Najczęściej gracze sięgają po League of Legends, Counter-Strike’a: Global Offensive czy Fortnite. Nie oznacza to jednak, że Tekken i pokrewne gry zostały zapomniane. Te wciąż posiadają wielu fanów, jednak głównie pochodzących z Azji i Ameryki Północnej.

Nadchodzi nowy Tekken?

W miniony poniedziałek, 8 sierpnia, zakończono zmagania w ramach Tekken 7 Grand Finals Evo 2022. Turniej odbył się w Las Vegas, zaś zwycięzcą okazał się południowokoreański gracz Jae-Min "Knee" Bae. Pula nagród turnieju wynosiła niespełna 20 tys. dolarów.

 

Po zakończeniu najważniejszego pojedynku Bandai Namco, producent gry, opublikował w sieci krótki film. Ten z pozoru miał przedstawiać wyłącznie balansujące zmiany, które wkrótce miały trafić do gry. Uwagę społeczności przykuła jednak krótka scena na końcu filmu, która przedstawia Kazuye, jedną z postaci z gry.

Kazuya najpierw przedstawiony jest w grafice przypominającej pierwsze odsłony serii, aby po chwili obraz zmienił się w render o zachwycającej grafice i napis "Get ready". Gracze natychmiast uznali to za wczesną zapowiedź Tekkena 8, a ich teoria została poparta tajemniczym potem organizacji The Game Awards. Niewykluczone, że to właśnie na nadchodzącym wydarzeniu usłyszymy więcej o nowym Tekkenie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA