Apex Legends zdobywa popularność na nowo. Rekord graczy został pobity

Apex Legends martwym tytułem? Nic z tych rzeczy. Gra ponownie przyciągnęła graczy, a początek sierpnia okazał się przełomowym momentem względem statystyk w historii całego tytułu.

Wydawało się, że Apex Legends niczym już gamingowej społeczności nie zaskoczy. Tymczasem nowy, 14. sezon przyniósł grze ogromną popularność. Być może jest więc jeszcze miejsce dla tytułu wśród innych produkcji typu Battle-Royale.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Apex Legends bije rekord

Według statystyk pozyskanych bezpośrednio ze Steam Charts, Apex Legends odnotowało ponad 510 tysięcy graczy w szczytowym punkcie. Miało to miejsce 10 sierpnia. Względem lipca jest to przebitka w zasadzie o 150 tysięcy. Jest to wyraźne przebicie dotychczasowych rekordów. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat liczba użytkowników sięgnęła maksymalnie 410 tysięcy. Najnowsze statystyki to prawdziwy przełom.

Marvel's Spider-ManZnamy wymagania sprzętowe Marvel's Spider-Man. Nie trzeba mieć nowoczesnego sprzętu

Gra jest na rynku od 2019 roku. Mimo wszystko to właśnie minione miesiące dowożą najlepsze liczby w kwestii popularności. Wygląda więc na to, że złote czasy Apex Legends może mieć jeszcze przed sobą. 

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

14. sezon w grze zadebiutował 9 sierpnia. Wprowadził on sporo nowych elementów w tym grywalną postać - Vantage. Efekt zainteresowania graczy widać po samych statystykach. W maju wypuszczono wersję mobilną Apex Legends. Liczba jej użytkowników nie została włączona we wspomniane wyżej zestawienie. Do obecnego momentu odnotowano ponad 10 milionów pobrań na urządzeniach mobilnych. Produkcja zbiera bardzo pozytywne opinie, co jeszcze bardziej popularyzuje Apex Legends w gamingowych kręgach.

TekkenNadchodzi nowa część kultowej gry? Tajemnicza zapowiedź

Więcej o: