Absurd w znanej grze. W nowym Battlefieldzie można spawać pingwiny

To nie był wymarzony odbiór Battlefielda 2042. Gra została skrytykowana za sporo błędów, które potrafiły napsuć krwi niejednemu graczowi. Jeden z błędów wygląda jednak tak absurdalnie, że aż zabawnie. W grze bowiem można "spawać" pingwina.

Fraza „spawanie pingwinów" to nie błąd, lecz rzeczywistość Battlefielda 2042. W grze istnieje możliwość użycia spawarki wobec pingwinów. Dodatkowo zwierzęta „naprawiamy" o czym informuje nas komunikat w grze.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Przyspawaj pingwina

Jeden z użytkowników Reddita odkrył błąd, który szybko podłapali inni gracze. Otóż „dunaike" zdecydował się wypróbować aparat spawalniczy na pingwinie. Dziwny pomysł? Niekoniecznie, bo okazuje się, że gra pozwala na taki proces. Owa spawarka służy w Battlefieldzie za urządzenie naprawcze. Można je użyć nawet wobec pingwinów.

Zwierzęta znajdują się na mapie Rozłam w otoczeniu śniegu, lodowców i gór. By tam się dostać, najlepiej wykorzystać do tego helikopter. To najszybszy sposób transportu w to miejsce.

Bartosz 'bejott' Jakubowski w barwach Wisły All in! Games KrakówPolska Liga Esportowa. Zawodnik Wisły Kraków sięgnął po zwycięstwo w turnieju FIFA 22

Więcej treści gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przejdźmy do spawania pingwinów. Okazuje się, że gdy wykorzystamy spawarkę na zwierzęciu, to wyskoczy nam informacja o „postępie naprawczym" ptaka. Dlaczego? Bardzo możliwe, że jest to po prostu błąd w grze. Battefiled traktuje obiekty pingwinów jako pojazdy w silniku gry.

Do takich wniosków doszedł portal planetagracza.pl. To jedyne wytłumaczenie, dlaczego zwierzęta potraktowane spawarką reagują i podnoszą swoje punkty, jednocześnie zdobywając postęp naprawczy. Nagranie z tego zjawiska można zobaczyć na odpowiedniej podstronie Reddita.

BLAST Fall Finals scenaCounter-Strike robi krok w tył. Finały BLASTA jednak bez publiki

Więcej o: