Znamy harmonogram Worldsów. Wiemy kiedy grają Polacy

Tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends rozpoczną się już 29 września. To właśnie wtedy rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach fazy play-in. W ostatnim czasie poznaliśmy kolejność dokładnych spotkań, przez co możemy być pewni, że emocje sięgną zenitu od pierwszego dnia.

W świecie League of Legends nie ma bardziej emocjonujących rozgrywek, niż mistrzostwa świata. Do rozpoczęcia tegorocznej odsłony turnieju dzieli nas zaledwie tydzień, a organizatorzy ujawnili dokładny terminarz spotkań fazy grupowej etapu play-in. Zerkając na zestawienia nie sposób stwierdzić, że powód do licznych emocji dostaniemy od pierwszych chwil rywalizacji.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Europa w meczu otwarcia

Rozpoczęcie tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zaplanowano na 29 września. Z uwagi na rozgrywanie turnieju w Ameryce Północnej, mecze będą rozpoczynać się późnym wieczorem i trwać do wczesnych godzin porannych. Czyni to tym samym turniej dość ciężkim do śledzenia dla odbiorców z Europy.

Jako pierwsze w kolejności odbędą się zmagania grupowe w ramach fazy play-in. Te posłużą w ostatecznym rozrachunku posłużą uzupełnieniu głównego etapu turnieju. W meczu otwierającym rozgrywki zobaczymy formację z Europy - MAD Lions. Ich rywalem będzie natomiast pochodzące z Ameryki Łacińskiej Isurus.

Drugi mecz zapowiada się jednak znacznie bardziej ciekawie. To wówczas na scenę po raz pierwszy wkroczy zawodnik z Polski, Kacper "Inspired" Słoma. Rywalem jego północnoamerykańskiej formacji będzie Fnatic. Pełne zestawienie pierwszego dnia rywalizacji prezentuje się następująco:

  • 22:00 - Isurus Gaming vs MAD Lions,
  • 23:00 - Fnatic vs Evil Geniuses,
  • 00:00 - LOUD vs Beyond Gaming,
  • 01:00 - MAD Lions vs Istanbul Wildcats,
  • 02:00 - Chiefs Esports Club vs Fnatic,
  • 03:00 - DetonatioN FocusMe vs LOUD,
  • 04:00 - Saigon Buffalo vs Istanbul Wildcats,
  • 05:00 - DRX vs Royal Never Give Up.

Pełen harmonogram turnieju, który podlega stałej aktualizacji, dostępny jest na oficjalnej stronie LoL Esports.

Star Walkin', hymn Worlds 2022Hymn tegorocznych Worldsów. Riot Games we współpracy z Lil Nas X

Worldsy wracają do korzeni

Po dwóch latach przerwy ograniczonych możliwości produkcyjnych, mistrzostwa świata w League of Legends powracają do swojego oryginalnego formatu. Oznacza to, że turniej ma charakter obwoźny i odwiedzi nie tylko konkretną arenę, lecz cały kontynent. Pierwszy etap Worldsów rozpocznie się w stolicy Meksyku, a wraz z postępem rywalizacji przeniosą się do USA, gdzie odwiedzą Atlantę, Nowy Jork i San Francisco.

Worldsy to także okazja do oglądania Polaków na najwyższym szczeblu rozgrywek. Oprócz wspomnianego Inspireda, który jako jedyny trafił do etapu play-in, będziemy mogli podziwiać dwóch innych biało-czerwonych. To Marcin "Jankos" Jankowski i Adrian "Trymbi" Trybus, którzy reprezentują kolejno G2 Esports oraz Rogue.

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji PolskiLewandowski może otrzymać specjalną kartę. Wystarczy zagłosować

Więcej o: