Kto pojedzie na EU Masters? AGO ROGUE pierwszym finalistą Ultraligi

Ultraliga wchodzi w decydującą fazę rozgrywek. Za sprawą potyczki pomiędzy AGO ROGUE a Zero Tenacity poznaliśmy pierwszego uczestnika finałów. Mecz z udziałem Illuminar Gaming i Gentlemen's Gaming wyłoni trzeciego uczestnika European Masters.

Zakończenie rozgrywek zasadniczych Ultraligi na dwóch pierwszych miejscach w tabeli wyników jest niezwykle korzystne. Drużyny zajmujące wspomniane pozycje zyskują korzystne rozmieszczenie w drabince turniejowej play-offów, a także pewność występu na European Masters. Na Summoner’s Rift trzeba jednak rozstrzygnąć, kto trafi bezpośrednio do głównego etapu europejskich mistrzostw.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

AGO ROGUE z wyraźnym świadectwem

Wtorek, 9 sierpnia, był dniem, na który wyczekiwali wszyscy fani League of Legends w wydaniu rodzimej Ultraligi. Wówczas rozegrał się mecz pomiędzy AGO ROGUE a Zero Tenacity, dwiema najlepszymi formacjami rozgrywek zasadniczych ósmego sezonu europejskiej ligi regionalnej dedykowanej między innymi Polsce.

Spotkanie ekscytowało z wielu powodów. Przede wszystkim było to starcie najmocniejszych drużyn, które w tabeli wyników zostawiły konkurencję daleko w tyle. Dodatkowe emocje wzbudzała stawka spotkania - wygrany awansował do finału Ultraligi, a także był pewien występu na European Masters począwszy od głównego etapu turnieju. Przegrany zaś trafiał do meczu półfinałowego, aby w spotkaniu ostatniej szansy walczyć o finał ze zwycięzcą nadchodzącego meczu Illuminar Gaming kontra Gentlemen’s Gaming.

Mecz na szczycie zakończył się zwycięstwem AGO ROGUE, które choć nie obyło się bez kłopotów, jasno zaznaczyło swoją dominację w Ultralidze. Mecz zakończył się wynikiem 3-1, a jedyna utracona mapa była efektem świetnego wyboru bohaterów ze strony Zero Tenacity. Wówczas międzynarodowa formacja zaskoczyła wyborem Dravena, który okazał się niezwykle skuteczny, aby w kolejnych odsłonach starcia na stałe zagościć na liście wykluczonych postaci.

- Zwycięstwo AGO ROGUE potwierdziło zarówno ich atuty, jak i nasze niektóre obawy. Ta drużyna nadal świetnie draftuje, przygotowująć konkretne kompozycje na konkretnego przeciwnika. Dodatkowo mają świetnych zawodników, którzy spiszą się na liniach i w najważniejszych teamfightach - podsumowuje spotkanie Michał "Avahir" Kudliński, profesjonalny komentator League of Legends - Niestety pokazali również, że potrafią popełnić kilka niedbałych błędów - na przykład niepotrzebnie ryzykując na terytorium rywala - nawet gdy nie są pod presją. Najlepsze europejskie formacje będą w stanie to wykorzystać.

Aleksandr 's1mple' Kostyliew"Polska" mapa wypadnie z puli? Gracze CS:GO czekają na zmiany

Kto pojedzie na European Masters?

Zarówno AGO ROGUE, jak i Zero Tenacity, z całą pewnością zobaczymy podczas letniej odsłony European Masters. Nierozdysponowany pozostaje trzeci, a zarazem ostatni slot. O jego posiadaczu zadecyduje nadchodzące spotkanie w formacie best of five, gdzie zmierzą się Illuminar Gaming oraz Gentlemen’s Gaming.

Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco i budzi liczne dyskusje wśród społeczności. Po jednej stronie mamy do czynienia z drużyną, która pokazała się z dobrej strony przez całą długość rozgrywek zasadniczych, czyli IHG. Ich rywale natomiast to bohaterowie ostatnich kolejek, którzy serią sześciu zwycięstw z rzędu powrócili z ostatniego miejsca w tabeli wyników. Teraz ostrzą swoje kły na pierwsze European Masters w historii organizacji.

- Illuminar Gaming ma lepszych zawodników na każdej pozycji, lepsze zgranie, lepiej draftują, grają na mapie i mają szerszy wachlarz kompozycji i zagrywek - ocenia Avahir - Dżentelmeni nie mają szans, seria skończy się na trzech mapach.

Jak będzie w rzeczywistości i czy ostateczny wynik meczu pokryje się z założeniami Avahira? Przekonajmy się, oglądając mecz już w środę, 10 sierpnia, o 17:00. Transmisja dostępna jest na kanale Polsat Games w telewizji oraz Internecie.

World of WarcraftTwórcy Warcrafta nie zwalniają. Będzie kolejna gra mobilna?

Więcej o: