Gracze chcą więcej zmian w FIFA 23. Wirtualne Kluby czekają

EA Sports zaprezentowało oficjalny zwiastun dotyczący trybu wirtualnych klubów w FIFA 23. Twórcy wyjaśnili, jakie nowości zostaną wprowadzone wraz z najnowszą odsłoną.

Tryb wirtualnych klubów ma grono swoich wiernych fanów, którzy trzymają się go od lat. Mimo wszystko EA niewiele w nim zmienia. W tym roku Kanadyjczycy zapowiedzieli kilka poprawek, lecz opinie graczy są dość mocno podzielone. Nie wszyscy uważają, że zmiany są wystarczające.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Wirtualne kluby zaskoczą czymś w FIFA 23?

EA Sports podchodzi do wielu spraw związanych z serią FIFA po macoszemu. Co roku gracze liczą na konkrety, lecz w gruncie rzeczy sensownych zmian brakuje. Najbardziej rozżaleni z tego powodu mogą być sympatycy wirtualnych klubów. Tryb ma ogromny potencjał i perspektywy. Problem w tym, że twórcy nie wychodzą z żadną inicjatywą w kierunku samych graczy.

W FIFIE 23 w trybie wirtualnych klubów pojawi się więcej specjalnych umiejętności i bonusów do statystyk, które gracze będą mogli dobierać, tworząc i rozwijając swojego piłkarza. Specjalny sezonowy rozwój zapewni im możliwość zdobywania nowych elementów estetycznych. Pozornie brzmi to wszystko dobrze, ale czytając opinie odbiorców już tak kolorowo nie jest. 

Rainbow Six Siege V4 MastersFinały Rainbow Six V4 Masters 2022 już w ten weekend! Cztery zespoły w walce o tytuł

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Gracze wirtualnych klubów ponownie punktują EA obłudę. Twórcy obiecują im gruszki na wierzbie, a finalny efekt ich rozczarowuje. Zdaniem wielu tryb ma ogromne perspektywy i szanse rozwoju, lecz przy tak niewielkim nakładzie pracy nie wykorzystuje swojego potencjału. W komentarzach pod zwiastunem pojawiło się mnóstwo sugestii odnośnie poszczególnych korekt. Sam stosunek ocen też nie wypada zbyt pozytywnie: aż 15 tysięcy negatywnych opinii. 

Trochę więcej pracy, a być może wirtualne kluby mocno zyskałyby na popularności i renomie wśród esportowych trybów. W praktyce nie zapowiada się jednak na rewolucję przy okazji wyjścia FIFY 23. A trochę szkoda, bo wirtualne tryby rzeczywiście są interesującą alternatywą dla klasycznej rozgrywki. 

 

MOUZ NXT - trzykrotni zwycięzcy WePlay Academy League - na scenie WePlay Esports Arena KyivKoniec mistrzowskiej passy. Polacy z MOUZ NXT żegna się nadziejami o tytule

Więcej o: