Wzrost ceny RP w League of Legends. Największe podwyżki dotkną Polaków

Na oficjalnej stronie Riot Games pojawił się komunikat informujący o nadchodzącym wzroście cen punktów RP. To odpowiedź przedsiębiorstwa na ogólnoświatową inflację i wahania kursów walut.

Coraz wyższe ceny i galopująca inflacja dają się we znaki każdemu. Jak się okazuje, wkrótce nawet w grach komputerowych będzie drożej. Riot Games zapowiedziało odniesienie cen punktów RP, waluty premium używanej do odblokowywania dodatków kosmetycznych, w League of Legends.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Gra jest darmowa, ale..

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier wieloosobowych na świecie. Jednym z aspektów, który przyczynił się do jej sukcesu, był wybrany przez twórców model monetyzowania swojego produktu. Gra jest bowiem dostępna za darmo, lecz w zamian zaimplementowano w niej system mikropłatności.

W przeciwieństwie do gier znanych z telefonów komórkowych, w LoL-u wydanie dowolnej sumy pieniędzy nie zwiększa szans graczy na zwycięstwo. Sklep z walutą premium, określaną mianem punktów RP, oferuje wyłącznie przedmioty kosmetyczne, które wpływają wyłącznie na wygląd postaci, oraz usługi pokroju zmiany nazwy konta lub jego przeniesienie na inny serwer.

League of LegendsMaraton gracza w LoL. Grał 58 godzin, aby zdobyć rangę

Od sierpnia będzie drożej.

Na oficjalnej stronie League of Legends pojawił się komunikat, w którym twórcy informują o planowanym podniesieniu cen. Podwyżka nie dotknie wielu regionów, ale to właśnie w przypadku Polski zmiana będzie najdotkliwsza. Dla osób rozliczających się w polskim złotym cena punktów RP wzrośnie średnio o ponad 20%.

Riot Games jednocześnie szykuje akcję, która przynajmniej początkowo ma zrekompensować zwiększenie cen. W dniach od 14 do 31 lipca oferują podwójną premię za zakup waluty premium do League of Legends oraz TFT. Po tym okresie ceny powrócą do aktualnych cen, aby 19 sierpnia wzrosnąć do nowego pułapu.

Team Spirit, Dota 2Zmiana w Team Secret. To zespół najlepszego polskiego zawodnika Doty 2

Więcej o: